Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP, że agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę, który miał deklarować, że za milion złotych doprowadzi do zwolnienia osób zatrzymanych w jednej spraw w Wielkopolsce.

To trzynasty zatrzymany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powołującej się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości - zaznaczył. Wcześniej zatrzymano osiem osób - w styczniu, później kolejne cztery, m.in. b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K. - dodał.

"Zatrzymany, to warszawski przedsiębiorca, który miał powoływać się na wpływy i podjąć się pośrednictwa w sprawie prowadzonej przez prokuraturę z Wielkopolski. Za milion złotych miał podjąć się doprowadzenia do zwolnienia z aresztu kilku podejrzanych o przestępstwa kryminalne, m.in. pobicie i porwania" - powiedział PAP.

Śledztwo CBA nadzoruje prokuratura w Katowicach. Po zakończeniu czynności i przeszukań w domu i pracy zatrzymanego trafi on na Śląsk, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty - zaznaczył Kaczorek.