statystyki

Bruksela nie odpuszcza Polsce praworządności

autor: Magdalena Cedro11.06.2018, 07:38; Aktualizacja: 11.06.2018, 08:20
Jesteśmy w kontekście przedwyborczym i różni ludzie zastanawiają się nad tym, jakie będą ich losy po wyborach i w którą stronę pójść – mówi nam rozmówca w Brukseli. Inny jednak przekonuje, że nie ma mowy o konflikcie pomiędzy Timmermansem a Junckerem: – Oni mogą różnić się co do oceny w niuansach.

Jesteśmy w kontekście przedwyborczym i różni ludzie zastanawiają się nad tym, jakie będą ich losy po wyborach i w którą stronę pójść – mówi nam rozmówca w Brukseli. Inny jednak przekonuje, że nie ma mowy o konflikcie pomiędzy Timmermansem a Junckerem: – Oni mogą różnić się co do oceny w niuansach.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska chce, by rząd wytłumaczył się ze zmian w sądownictwie przed krajami członkowskimi. – Nie będziemy rwać włosów z głowy – komentuje nasz dyplomata.

To kolejny krok w ramach procedury przewidzianej art. 7 unijnego traktatu. Decyzja o jego uruchomieniu zapadła według naszego rozmówcy z Brukseli w zeszłym tygodniu na kolegium komisarzy. W tym tygodniu wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans ma przyjechać do Warszawy na rozmowy w tej sprawie.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie