Kukiz'15 chce likwidacji podatku Belki

19.03.2018, 14:30; Aktualizacja: 19.03.2018, 14:40
Wicemarszałek Sejmu zwrócił uwagę, że "szczególnie drastyczne jest opodatkowanie dochodów z lokat", gdyż w Polsce "mamy bardzo niskie stopy procentowe, utrzymujące się na poziomie 1-3 proc".

Wicemarszałek Sejmu zwrócił uwagę, że "szczególnie drastyczne jest opodatkowanie dochodów z lokat", gdyż w Polsce "mamy bardzo niskie stopy procentowe, utrzymujące się na poziomie 1-3 proc".źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Kukiz'15 składa projekt ustawy dot. likwidacji podatku od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki - poinformował w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Jak dodał, chodzi o podatek od dochodów z lokat, rachunków bankowych, oraz inwestycji giełdowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2018-03-19 17:17) Zgłoś naruszenie 40

    Tak dawno władza miała wycofać ten podatek ,miał być na 3 lata. Przy relacji oprocentowania lokat np. rocznych ok. 1,3% przy inflacji 2,7 (2 ,4) % minuś 19 % podatek Belki ,to my nie zarabiamy a dokładamy do banków do ich niebotycznych pensji, nagród (milionowych) ,marmurów,willi ,limuzyn , wczasów na Bahama itp. Bank od kredytów rżnie z naszych firm ,Obywateli 7-12 a nawet 15% czyli narzut 700% i więcej procent. Skąd ma RP brać rodzimy kapitał ,na rozwój kraju przemysłu , jak oszczędzanie przynosi stratę !!!. Ktoś to utrzymuje ,udając że nie widzi problemu. Żadne huczne projekty nie przyniosą nam w kraju korzyści jak nie będzie zdrowych relacji ekonomicznych . Bo dotychczas to bogacą się naszym kosztem korpo bankierów i wyprowadzają zyski przez lata na raje podatkowe. z a np. 1-2 % zamiast tu w RP płacić CIT -8 19% + 19 (15) %. Czy Rząd tego nie widzi czy nam Obywatelom odpowie ???!!!.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie