Środek użyty do ataku na Skripala pochodził z Czech? Praga odrzuca sugestie Rosji

17.03.2018, 19:39; Aktualizacja: 17.03.2018, 19:58
Śledztwo w sprawie śmierci Siergieja Skripala

Śledztwo w sprawie śmierci Siergieja Skripalaźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: MARTIN JONES PPO D BRITISH MINISTRY OF DEFENCE HANDOUT HAND

Czescy ministrowie - spraw zagranicznych Martin Stropnicky i obrony Karla Szlechtova - odrzucili w sobotę sugestie rzeczniczki rosyjskiego MSZ, że środek użyty w ataku na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala może pochodzić z Republiki Czeskiej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (5)

 • zabawa w bambuko(2018-03-17 21:20) Zgłoś naruszenie 91

  Mam jedno pytanie: Czy Wił Mirzajanow, rosyjski uczony, który w przeszłości pracował przy produkcji broni chemicznej typu Nowiczok jest obywatelem USA zachował w tajemnicy skład i technologię produkcji "nowiczoka" ? .....Po upadku komunizmu zaczął ujawniać szczegóły na temat nowiczoków (za co został w 1992) aresztowany, po czym wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam opublikował swoje wspomnienia, pt. "Tajemnice państwowe", które stały się niemal podręcznikiem dotyczącym produkowanych przez Rosję trucizn. W tym nowiczoków - grupy środków paraliżujących, których zdaniem brytyjskiego rządu użyto w zamachu na życie Siergieja Skripala, oficera GRU skazanego w Rosji za współpracę z brytyjskim wywiadem...... https://wiadomosci.wp.pl/wynalazca-trucizny-do-siergieja-skripala-przepraszam-6230137192040577a

  Odpowiedz
 • Janek(2018-03-18 02:17) Zgłoś naruszenie 82

  Srodek trujący czy też nie, to tylko związek chemiczny. Jeżeli związek chemiczny to ze względu na swoją strukturę potrzebuje tylko bardziej lub mniej technicznie zaawansowanego laboratorium. Czy USA, Wielka Brytania lub inne wymienione przez Zacharową państwa takich laboratoriów nie posiadają? Afera z otruciem Skripala to jedna wielka ściema tak samo jak swego czasu posiadanie przez Irak broni masowego rażenia. Przecież wtedy pokazywano nawet laboratoria Irackie i ich magazyny broni chemicznej. Celem nagonki jest Rosja, ktora stanowi przeszkodę w ciemnych interesach niektórych państw tzw. zachodnich.

  Odpowiedz
 • Agatka(2018-03-18 16:05) Zgłoś naruszenie 10

  No racja,przez ponad pół wieku Katyń też był "sprawą" hitlerowców.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jurek(2018-04-03 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Pomylili się to miło być użyte na Ryżego

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie