statystyki

(A)polityczni komisarze wyborzy szybko szkoleni

autor: Tomasz Żółciak20.02.2018, 07:22; Aktualizacja: 20.02.2018, 10:18
Najbliższe wybory mogą kosztować rekordowe 827 mln zł

Najbliższe wybory mogą kosztować rekordowe 827 mln złźródło: ShutterStock

MSWiA przedstawiło trzech kandydatów na nowego szefa Krajowego Biura Wyborczego. Nie wzbudzili niczyjego entuzjazmu

Dwie osoby z kancelarii premiera i zastępca generalnego inspektora ochrony danych osobowych to kandydatury zaproponowane przez szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Jeśli Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) zaakceptuje jedną z tych osób, zostanie ona nowym szefem Krajowego Biura Wyborczego (KBW) – instytucji odpowiedzialnej za przygotowanie wyborów i referendów.

Przedstawione wczoraj nazwiska wzbudziły kontrowersje, zwłaszcza wśród polityków opozycji. Ale podobne wątpliwości pojawiły się w PKW. Zarzut: miało być apolitycznie, a nie jest.

Pierwszą kandydatką jest Magdalena Pietrzak. Z komunikatu MSWiA dowiemy się, że jest „urzędnikiem, wieloletnią sekretarz powiatu łowickiego, miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice”. Ale warto dodać, że obecnie kandydatka od grudnia 2016 r. jest także wicedyrektorką departamentu spraw parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM). Nowym szefem KBW zostać też chce obecny wiceszef KPRM Paweł Szrot. W przeszłości legislator klubu parlamentarnego PiS. Ostatni kandydat to Mirosław Sanek, od miesiąca zastępca generalnego inspektora ochrony danych osobowych, a wcześniej dyrektor generalny MEN. Jak ustaliliśmy, w latach 2007–2008 był też dyrektorem biura poselskiego Ryszarda Terleckiego, a w latach 2009–2015 Ryszarda Legutki.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie