Odnosząc się do wydanego wyroku wobec dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letniego Nigeryjczyka mecenas Ghinelli oświadczył: "Jak na sąd dla nieletnich, można uznać, że wyrok jest surowy i wysoki".

Podkreślił, że jest nim usatysfakcjonowany.

Ghinelli przekazał sądowi w Bolonii listy od obojga Polaków, w których napisali m.in., że są w bardzo złym stanie i że wymagają długiej kuracji. Opisali też okoliczności zdarzenia.

Włoski adwokat zauważył, że to drugi wysoki wyrok, wydany w tej sprawie po karze 16 lat więzienia, wymierzonej w listopadzie zeszłego roku jedynemu pełnoletniemu członkowi gangu, Kongijczykowi Guerlinowi Butungu.

Trzej nieletni synowie imigrantów, mieszkający we Włoszech wraz Butungu - migrantem, ubiegającym się o azyl w tym kraju, dokonali w sierpniu zeszłego roku serii napadów w Rimini. Najbrutalniejsza była napaść na dwoje polskich turystów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

O surowe ukaranie sprawców napaści apelowały władze Rimini oraz regionu Emilia-Romania, które uznały się również za poszkodowane w tej sprawie ze względu na poważne szkody, zadane ich wizerunkowi.

Z Bolonii Sylwia Wysocka(PAP)