Niemcy: Schroeder: podejrzenia, że Rosjanie zagrażają Polsce, to absurd

17.11.2017, 00:07; Aktualizacja: 17.11.2017, 07:07
Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Die Zeit" uznał za absurdalne podejrzenia, że Rosjanie zagrażają krajom bałtyckim czy Polsce. Jego zdaniem Niemcy popełniły błąd wysyłając wojsko w pobliże granicy z Rosją.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • otwarty krytyk(2017-11-17 09:39) Zgłoś naruszenie 24

  Nie no oczywiście historia pokazała nam, że ze strony rasyji nic nam nie grozi. To taki przyjacielski i tolerancyjny naród, że nawet muchy nie skrzywdzą. Nigdy nikogo nie napadli, zawsze za to "pomagali" sąsiadom. Gruzja i Ukraina same się wpędziły w problemy. rasija nic a nic nie miała z tym wspólnego. Jak niemiec mówi, że nic nam nie grozi ze strony rasyji to znaczy, że jest zupełnie odwrotnie... mamy czego się obawiać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 1-2(2017-11-17 10:02) Zgłoś naruszenie 03

  To kościół katolicki najbardziej zainteresowany jest ekspansją na wschód. Od czasu dwudziestolecia międzywojennego podjudza Polaków przeciw Rosji. W okresie socjalizmu mieliśmy poprawne stosunki z Rosją, bo kościół odsunięty był od współrządzenia w Polsce. Nam, zwykłym obywatelom Rosja nie jest wrogiem! Nie chcemy żadnej wojny religijnej! I nie weżmiemy w niej udziału!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Rosjanie chcą żyć normalnie....(2017-11-17 13:05) Zgłoś naruszenie 10

  Rozmawiałem ostatnio z jednym rosyjskim turystą... I gość mówi że Rosja i Rosjanie po prostu chcą móc sprzedawać swoje towary i jakoś tam żyć. Po co Rosjanom konflikty z Zachodem jak tysiące Rosjan ma domy i mieszkania od Portugalii po Włochy. Po co konflikty jak ich dzieci studiują na Zachodzie i tam na Zachodzie zostają. Oni nie walczą z Zachodem - bo są na Zachodzie od 30 lat. A jedyny problem i Rosji i Zachodu ....to demografia i starzenie się społeczeństw więc o czym mowa jak wszystko się zaczyna wyludniać i żaden konflikt nikomu nie jest potrzebny.

  Odpowiedz
 • derśpigiel(2017-11-17 13:15) Zgłoś naruszenie 20

  Panie Schroeder! – Nie mąć Pan horyzontu mgłą aspektu militarnego, bo wcale nie są absurdalne podejrzenia, że Rosjanie zagrażają Polsce. Pan, jako Niemiec jeszcze tego nie dostrzegasz (wy tak macie), że Rosjanie zagrażają Polsce przede wszystkim przez skuteczne manipulowanie Niemcami! Jak zwykle zorientujecie się o tym, jak już zdążycie nabroić. Kiedyś Pan się też zorientujesz osobiście, że jesteś Pan sprytnie rozgrywany przez tych szachistów polityki zagranicznej. Amen.

  Odpowiedz
 • derśpigiel II(2017-11-17 13:31) Zgłoś naruszenie 20

  Pewnie też dopiero po jakimś czasie zorientujecie się w mistrzowskiej strategii Putina, wykorzystującego was do destabilizacji Europy. Ten enkawudzista-kagiebista brał udział w wychowywaniu Cioci Andzi przez Ciocię STASIę. Ciocię Andzię podesłał wam z enerdówka, wiedząc, że mu pomoże zdestabilizować UE przez zaproszenie imigrantów (których n.b.sam pomagał produkować w Syrii). Facet myśli 80 lat naprzód! Czy dlatego go nie doceniacie, że nie jesteście w stanie ogarnąć tak odległego horyzontu czasowego? Czy też zwyczajnie brakuje wam wyobraźni?

  Odpowiedz
 • derśpigiel : - ribbmolo II?(2017-11-17 13:35) Zgłoś naruszenie 20

  A ponad to, Panie Schroeder, – wypowiedział Pan kilka zdań za dużo, z których wychodzi prawdziwa intencja sojuszu niemiecko-rosyjskiego (stąd już krok do jawności).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie