Jak poinformował w środę rzecznik Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód Grzegorz Stasiak, na wytypowane wcześniej stoisko w jednym z centrów handlowych w Rzgowie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkroczyli w poniedziałek.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli bluzy, sukienki, kurtki, spodnie, płaszcze, a także obuwie, zegarki oraz wyroby galanteryjne, które były oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Przesłuchali też wszystkie osoby obecne w miejscach handlu zastrzeżonymi towarami.

"Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępnie straty właścicieli poszczególnych znaków towarowych na łączną kwotę nie mniejszą niż 6 mln zł" - zaznaczył Stasiak.

Niezależnie od wstępnej opinii eksperta, zakwestionowane wyroby trafią do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grożą kary wysokiej grzywny, ograniczenia wolności albo więzienia do lat pięciu.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

edytor: Karolina Wichowska