Cimoszewicz: Tusk popełnił błąd, że Sikorski i Sienkiewicz nie przestali być ministrami. Sytuacja w PO byłaby teraz inna

autor: Magdalena Rigamonti05.10.2017, 20:01; Aktualizacja: 06.10.2017, 08:52
Włodzimierz Cimoszewicz, Tomasz Cimoszewicz (syn) fot. Maksymilian Rigamonti

Włodzimierz Cimoszewicz i Tomasz Cimoszewicz (syn) / fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne

- Afera z taśmami świadczyła o potwornej amatorszczyźnie polityków. Polityczne harakiri popełnił Bartłomiej Sienkiewicz, który przez całe lata uchodził za jednego z lepszych ekspertów do spraw wschodnich, został ministrem spraw wewnętrznych i zaczął się prezentować jako taki macho, który białostockim kibolom rzucał: Idziemy po was. Tusk popełnił straszny polityczny błąd, że Sikorski i Sienkiewicz nie przestali natychmiast być ministrami. Gdyby wtedy zniknęli, sytuacja w Platformie byłaby teraz inna - mówi Włodzimierz Cimoszewicz. Co odpowiada jego syn, Tomasz? Przeczytajcie rodzinną rozmowę z Magdaleną Rigamonti.

Kto się bardziej denerwuje?

Włodzimierz Cimoszewicz: Chyba pani.

Tomasz Cimoszewicz: Dwa lata temu wskoczyłem do głębokiej rzeki. Wcześniej nie miałem do czynienia ani z polityką, ani z mediami.

W.C.: Pośrednio miałeś.

T.C.: Kiedy byłeś premierem, to miałem. Były momenty, że media nas oblegały. Jednak teraz to jest zupełnie inna relacja.

W.C.: Dobra, nie ma czasu na wiwisekcję. O polityce gadamy.

O rodzinie też. Dotąd nigdy wspólnie publicznie panowie nie wystąpiliście.

W.C.: Nie było okazji.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (25)

 • już nigdy na was nie zagłosuję(2017-10-05 20:43) Zgłoś naruszenie 5213

  Komuchom można tylko zacytować Wyspiańskiego: "Miałeś ... złoty róg, miałeś ... czapkę z piór..." Okres rządów komuchów to był okres wyzysku pracowników, żenująco niskich wynagrodzeń, gigantycznego bezrobocia, rozwalania przemysłu, uwłaszczania towarzyszy. Sprzeniewierzyliście się towarzysze wszystkiemu co było w waszym lewackim ruchu pozytywne. Teraz odejdźcie razem ze swoimi pociotkami w polityczny niebyt.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • mam ten kraj w tyle(2017-10-05 20:49) Zgłoś naruszenie 927

  Klecha zawsze wykiwa tępe chłopstwo, trzeba było się uczyć od klech a nie od Stalina

  Odpowiedz
 • Piotr Jusiak(2017-10-05 22:31) Zgłoś naruszenie 3410

  Precz z komuną!

  Odpowiedz
 • Mecenas(2017-10-05 22:59) Zgłoś naruszenie 834

  młody Cimoszewicz chwalił się, że "był biznesmenem" w USA. A jak został posłem i opublikował oświadczenie majątkowe okazało się, że jest regularnym gołodupcem....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • meks(2017-10-05 23:17) Zgłoś naruszenie 398

  oj jak slodko ... jedyne co potrafia robic - lans. A gazeta prawna powinna stracic tytul za takie bzdury.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-10-06 01:34) Zgłoś naruszenie 247

  W polityce pojawiają się dzieci polityków. Dziedziczą po nich same zalety, zwłaszcza uczciwość. To patrioci wracający do kraju, mimo sukcesów za granicą. No i do tego, to nawrócenie w dorosłym życiu (tu, łzy stanęły mi w oczach). Niestety paskudny chrześcijański naród nadal nic nie rozumie, nie potrafiąc docenić dobra które na nie go spłynęło, na domiar złego, nie daje się też zrozumieć. Niestety standardy uczciwości tych panów pozwalają patrzeć przez palce, na to co wyrabiają ich partyjni koledzy i koleżanki. Oczywiście można założyć, że nic o tym nie wiedzą, bo są zajęci odmawianiem różańca i rekolekcjami , ale ja nie wierzę. I tu czar pryska...

  Odpowiedz
 • S(2017-10-06 06:42) Zgłoś naruszenie 292

  Ale tatuś i dziadzio w jednym to dopiero przeszkadzal w latach 50.

  Odpowiedz
 • Ula(2017-10-06 08:25) Zgłoś naruszenie 192

  To przyklad triumfu okraglego stolu.

  Odpowiedz
 • zaz(2017-10-06 08:26) Zgłoś naruszenie 176

  AKurat SLD narobilo jeszcze wiekszego bałaganu niz AWS - brak jakichkolwiek reform i cofniecie OFE co do grup uprzywilejowanych spowodowalo wlasciwy regres rozwoju kraju. Gros srodkow szlo nie na inwestycje w nauke i programy rozwoju tylko w rolnikow, gornikow, itp. swiete krowy budzetu.A tak mielibysmy opracowania ktore wystarczyloby wyciagnac z szafy i po wejsciu do UE max wyciagnac ze srodkow UE np. restrukturyzacje kopaln, czy nowe technologie OZE Dzieki krotkowzrocznosci politykow za 5 lat skonczy sie bonus "taniej sily roboczej" (co juz widac w niektorych firmach, ze rosnace koszty pracy przy oferowanych nisko marzowych produktach powoduje kryzys w firmie) i wtedy co??? Z czym do USA/Niemiec czy Francji lub nawet i CHin (bo nas wyprzedzily o lata swietlne) ?

  Odpowiedz
 • Marcos(2017-10-06 08:45) Zgłoś naruszenie 106

  Głupota aż bije z tego tekstu .Odziały OT są oddziałami lekkiej piechoty .Do likwidacji tej klęski potrzebne są oddziały inżynieryjne . No ale najlepiej bić pianę.....

  Odpowiedz
 • obserwator(2017-10-06 08:58) Zgłoś naruszenie 305

  tak się zarzekał, że odchodzi z polityki, ale chyba TVN mu dużo płaci że ciagle się pokazuje, niech się pochwali swoimi osiągnięciami, kiedy był premierem

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-10-06 09:06) Zgłoś naruszenie 314

  ....................Jakim trzeba być podłym cynicznym ********* podłym POlitycznym złodziejem aby ludzi spracowanych od 15 r zycia bez ferii ,wakacji ,zatrudn w szkodliwych i nieb warunkach pracy okraść wstecznie z emerytury ustawa pomostową i zmuszać do 52 lat pracy gdy synek Tuska za mailowanie i figurowanie brał nawet 7000 zł z pieniędzy które inni złodzieje ukradli oszczędzającym w Amber Gold . Jaką trzeba być kreaturą aby ogłosić na odmianę ” Policji i wojsku -czytaj także byłym SBkom _nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "-- i jakim ignorantem aby nie wiedzieć że „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury, co już jest grozą i rozgłosić w TV "i oznajmić w TV, że musi jako Premier i PO tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do emerytury w niższym wieku) za prace w szkodli i nieb warun pracy wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy . Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i odleciał nie na stale do Maciu Piciu -ale na nasz koszt na „wycieczkę życia”pozostając jako Król Europy bezkarny ..Były Minister za Budki co oznajmił w Sejmie obecny Pan Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.

  Odpowiedz
 • dziadek Franek(2017-10-06 10:11) Zgłoś naruszenie 184

  TVN24 doniosła nam właśnie o tym, że krowa Matylda ukrywała się dwa lata w lesie. Nie tylko Matylda. Las jest miejscem ukrycia także dla naszych byłych mężów stanu: od dawna dla Cimoszewicza, Leśny dziadek .

  Odpowiedz
 • seba(2017-10-06 10:34) Zgłoś naruszenie 196

  a***, fragment z książki "Resortowe dzieci". - Rarytas! :w jednej ze swoich notek przedstawiła życiorys Włodzimierza Cimoszewicz Fragmen w komentarzu, bo się nie chce wkleić. *** Nie podali niestety tego czy nazwisko Cimoszewicz jest nazwiskiem rodowym Cimoszewiczów, ... podejrzewam ze moze nie. / Ktoś to moze sprawdzić na liście "Wielkich Zy dowinów Polskich"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tusk nie popełnił błędu!(2017-10-06 15:04) Zgłoś naruszenie 50

  Pomyśl Pan tylko, Panie Cimoszewicz ...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Przyganiał ...(2017-10-06 19:23) Zgłoś naruszenie 60

  .... kocioł garnkowi.

  Odpowiedz
 • PARAGRAF 22(2017-10-06 23:43) Zgłoś naruszenie 122

  Klęska Tuska i PO, zasłużona zresztą, zaczęła się od "komisyjnego" ( tzn. z wykorzystaniem komisji śledczej ) zatuszowania afery hazardowej! Trzeba było mu już wtedy potopić wszystkich umoczonych w ten skandal PO-owców!

  Odpowiedz
 • sn(2017-10-07 10:30) Zgłoś naruszenie 30

  Tusk popełnił wiele błędów z braku nadzoru,kontroli i tolerowania przekrętów , zwykłego złodziejstwa przez swojaków i innych spoległych cwaniaków .Zamiast wycinać od razu jak głosił, tych naciągaczy ,gorącym żelazem. Ten sam błąd zaniechania (HGW) czyni nadal POpartaPSL , widać nie wyciągnęli wniosków , nie nauczyli się wiele, chyba że są już tacy "programowo "!.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie