statystyki

Relokacja uchodźców zgodna z prawem unijnym

autor: Patryk Słowik27.07.2017, 07:57; Aktualizacja: 27.07.2017, 08:08
imigranci, granica

Opinia rzecznika to swego rodzaju podpowiedź dla luksemburskich sędziów. Nie muszą się z nią zgodzić, jednak w ok. 80 proc. przypadków przychylają się do przedłożonego im stanowiska.źródło: ShutterStock

Mechanizm przyjęty przez Radę Unii Europejskiej skutecznie i w proporcjonalny sposób przyczynia się do sprostania przez Grecję i Włochy kryzysowi migracyjnemu z 2015 r. Jego nieefektywność nie jest wynikiem błędnych założeń, ale tego, że część państw członkowskich nie wykonała swych zobowiązań. Tak stwierdził rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Yves Bot. To kolejny krok do nałożenia sankcji na te państwa, które nie chcą przyjmować uchodźców.

Opinia rzecznika to swego rodzaju podpowiedź dla luksemburskich sędziów. Nie muszą się z nią zgodzić, jednak w ok. 80 proc. przypadków przychylają się do przedłożonego im stanowiska.

Decyzja Rady UE z września 2015 r. przewiduje relokację 120 tys. osób, które „w sposób oczywisty potrzebują ochrony międzynarodowej”, z terenu Grecji i Włoch do innych państw członkowskich.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie