Ziobro jako prokurator generalny polecił wszcząć Wydziałowi Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej postępowanie w sprawie zaniedbań, jakich mieli się dopuścić prokuratorzy z Pucka. "Prokurator ma chronić ofiary, a nie ich oprawców. Jeśli tego nie rozumie, nie jest godzien sprawować swojego urzędu. Musi kierować się wrażliwością wobec ofiar przestępstw, zwłaszcza gdy są nimi bezbronne kobiety czy dzieci" - powiedział PAP. Dodał, że w prokuraturze nie ma miejsca "na znieczulicę wobec krzywdy i nieszczęścia".

"Nie ma miejsca na lekceważenie obowiązków ani urzędniczą rutynę. Prokuratorzy z Pucka o tym zapomnieli. Ten przypadek zdarzył się w czasie, gdy minister sprawiedliwości nie miał zwierzchnictwa nad prokuraturą. Ale zapewniam, że każdy objaw lekceważenia elementarnych obowiązków przez prokuratorów będzie zawsze spotykał się z moją zdecydowaną reakcją. Bez względu na to, czy do naruszenia obowiązków doszło przed reformą, która dała ministrowi sprawiedliwości zwierzchnictwo nad prokuraturą, czy po niej" - dodał.

Sprawę opisała w "Dużym Formacie" Gazeta Wyborcza. Mariusz Sz. miał znęcać się nad swoją żoną co najmniej kilka lat. W 2010 r. - jak pisze gazeta - zamknął ją w piwnicy, gdzie spędziła w sumie dwa lata; była wielokrotnie gwałcona. Miał też znęcać się na swoimi córkami, a starszą z nich molestować seksualnie. Dramat rodziny miał się zacząć, gdy dziewczynki miały dwa i cztery lata. W latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku trzykrotnie podejmowała decyzje o umorzeniu śledztwa w tej sprawie i odrzucała zażalenia pokrzywdzonej.