Zwrócił uwagę, że sytuacja na polskiej scenie politycznej wraca po woli do duopolu PO i PiS. "Konwencja ma pokazać, czym się od nich różnimy. Dobitnie i wyraźnie powiemy o jakie idee i jaką Polskę walczymy" - podkreślił Rabiej.

Jak dodał jest kilka celów konwencji. "Po pierwsze mocne przypomnienie o tożsamości Nowoczesnej, odrębności ideowo-organizacyjnej od innych partii opozycyjnych. Chcemy przypomnieć, co zrobiliśmy od naszego powstania, jak wiele zrealizowaliśmy w skali kraju i w regionach" - zapowiedział polityk.

"Chcemy także przypomnieć po co jesteśmy, jaka jest nasza misja, jakie są nasze cele i wskazać sposoby ich realizacji przynajmniej do końca roku" - zadeklarował Rabiej.

Podkreślił, że podczas konwencji zaprezentowane mają też zostać punkty programowe, którymi partia chce się mocniej niż do tej pory wyróżnić na tle pozostałych ugrupowań. Politycy Nowoczesnej mają też rozmawiać o pomysłach, w jaki sposób, jakimi działaniami, i w jakich grupach społecznych uzyskać większe poparcie.

"Chcemy też pokazać, że mamy mocne, solidne i aktywne struktury i jesteśmy dobrze przygotowani do zbliżających się wyborów samorządowych" - powiedział Rabiej.

"To ważne dlatego, że krąży mit, iż Nowoczesna nie ma silnych struktur. Tymczasem sieć kół Nowoczesnej jest gęsta w całym kraju, mamy bardzo ambitnych działaczy z dobrymi pomysłami, którzy wiele razy udowodnili, że potrafią działać szybciej i sprawniej niż inne partie" - podkreślił polityk Nowoczesnej. (PAP)