UE potępia delegalizację w Rosji świadków Jehowy

21.04.2017, 18:09; Aktualizacja: 21.04.2017, 18:20
Członkowie rosyjskiej wspólnoty świadków Jehowy muszą mieć możliwość swobodnego korzystania z prawa do wolności zgromadzeń - oświadczyła w piątek Unia Europejska w odpowiedzi na czwartkowy wyrok rosyjskiego Sądu Najwyższego, który delegalizuje tę wspólnotę.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (87)

  • Racjonalnie(2017-05-04 12:32) Zgłoś naruszenie 61

    Rosyjski kościół prawosławny zna bardzo dobrze pisma greckie więc wychwycił fałszerstwa Towarzystwa Strażnica i dał argument władzą zwierzchnim.

    Odpowiedz
  • Racjonalnie(2017-05-03 20:02) Zgłoś naruszenie 11

    Rosyjski kościół prawosławny zna bardzo dobrze pisma greckie i wychwycil fałszerstwa Towarzystwa dając argumenty władzą zeierznim.

    Odpowiedz
  • Szwagier(2017-04-24 00:35) Zgłoś naruszenie 44

    Może Putin przesadził ale nikomu nie życzę mieć ich w rodzinie. Może nie uwierzycie ale jeśli miałbym życzyć komuś jak najgorzej to świadka jehowy za zięcia, szwagra itp. Tracisz córkę, siostrę koniec z rodziną. Ruscy prokuratorzy uzasadnili, że to..... organizacja, która pogłębia podziały między wyznaniami, podsyca nietolerancję, rozdziela rodziny i zmusza - z powodów religijnych - poważnie chorych do rezygnowania z transfuzji krwi......WYJELI MI TO Z UST!!!!! Anioły nietolerancji, prawdziwi ekstremiści.....niestety.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • GJ(2017-04-24 00:22) Zgłoś naruszenie 41

    Dziwny jest ten świat, tak śpiewał kiedyś Czesiu Niemen... Skoro ŚJ są uznani za ekstremistów, to może się jeszcze doczekamy że Państwo Islamskie otrzyma pokojową nagrodę Nobla... Dopełni to miarę nonsensów...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom (2017-04-23 21:00) Zgłoś naruszenie 11

    Ostatnio dużo się dzieje na świecie, nowi przywódcy świata mają za nic religie a większość wyznawców nie ma pojęcia o czym jest w nich mowa /niebo, piekło, Nirvana, reinkarnacja, czyściec, itd. Obserwując to wszystko i Geopolitykę i gospodarkę, zwariowaną pogodę, religie, podejście ogółu do życia wydaje mi się że niebawem wszystko to runie w przepaść zamozagłady. Konsekwencją zachowania władz Rosji będzie rozlanie się na cały świat podobnych zakazów. Więc posąg ze snu Daniela właśnie dostał kamieniem w stopy z żelaza i gliny. W Historii świata B. wielokrotnie posługiwał się mocsrstwem światowym do realizacji swoich celów. Obecnie żyjemy w czasach globalizacji, internetu, nie może być tak że taki zakaz przejdzie od tak jak każda inna informacja i za tydzień wszyscy o tym zapomną. Tak na marginesie ciekawe czy gdyby państwa UE nie były związane umowami i prawami to takich zakazów by nie wprowadzono np w PL. A dla braci w Rosji 1Piotra 5:10

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ludzik(2017-04-23 12:21) Zgłoś naruszenie 71

    jak na ziemi byliby tylko tacy ekstremiści, to mielibyśmy wreszcie spokój z konfliktami zbrojnymi i nie tylko

    Odpowiedz
  • zibi(2017-04-23 08:16) Zgłoś naruszenie 34

    Typowy odstępca . Gdyby takie zarzuty miały potwierdzenie to gdzie jak gdzie , w Polsce " pochłonęliby nas żywcem " . Nie ma co tracić czsu na uwłaczające rozumowi dewagacje . Rozsądnych na tym forum pozdrawiam serdecznie . Trzymajcie się .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KOJAK (2017-04-23 00:25) Zgłoś naruszenie 473

    Gdyby na całym świecie wszyscy ludzie byli tacy fajni, mili i spokojni jak ŚWIADKOWIE JEHOWY to by nie było potrzebne żadne wojsko i żadna POLICJA, PROKURATURA I SĄDY.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cobra (2017-04-23 00:21) Zgłoś naruszenie 40

    Rosja to kraj politycznych bandytów morderców i terrorystów z Putinem na czele.

    Odpowiedz
  • Rourke(2017-04-22 21:37) Zgłoś naruszenie 29

    Bardzo dobrze! Tak trzymać! A Unia niech zajmie się własnym kolapsem, a nie dyktowaniem Rosji swoich "uniwersalnych" zasad. W końcu Rosja to nie pryszczata Polska, która zwija się w kącie Eurołagru, jak potłuczony pies.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robi(2017-04-22 21:27) Zgłoś naruszenie 13

    dobrze

    Odpowiedz
  • Albert (2017-04-22 19:13) Zgłoś naruszenie 34

    To Ty robisz psychomanipulacje - dokładnie wiesz o co chodzi "Nieudaczniku Zyciowy".

    Odpowiedz
  • Katolik(2017-04-22 17:35) Zgłoś naruszenie 110

    Gdyby nie chodzili nachalnie od domu do domu to by jeszcze mozna by bylo ich jakos znieść, ale widać komus sie juz to przejadło:-)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zyczliwa(2017-04-22 17:17) Zgłoś naruszenie 2415

    Znasz religie ŚJ od a do z? Wygląda na to ze sam nim byłeś ale zostałeś wyrzucony i teraz pienisz sie z nienawiści. Ciekawe za co cie wyrzucili, może sam jastes tym pedofilem. Nie ośmieszaj się Glupku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kari882(2017-04-22 16:59) Zgłoś naruszenie 30

    Pewnie byłeś ŚJ i pewnie zostałeś wykluczony i pewnie nie możesz się z tym pogodzić a skoro tak dobrze znasz PŚ to zapewne czytałeś jak Jezus mówił że trzeba być zimnym lub garacym bo letniego wypluje....Daj spokój nie wieszaj na nich psów, miłego dnia.

    Odpowiedz
  • Życzliwy dla Rosjan.(2017-04-22 16:18) Zgłoś naruszenie 374

    Rosjio!! Nie rozśmieszaj świata, są lepsze sposoby na rozbawianie, zacznijcie w końcu zabiegać o szacunek dla siebie jak dziś zaczniecie To może za 100 lat ktoś zacznie w was wierzyć, Rosja nie musi być wiecznie obozem niewolników, życzliwy.

    Odpowiedz
  • hmmm(2017-04-22 14:51) Zgłoś naruszenie 533

    W sumie niczego to nie zmieni.To jakby probować unicestwić wszystkie mrówki w kraju

    Odpowiedz
  • Daro(2017-04-22 14:23) Zgłoś naruszenie 473

    Tam zawsze był ciemnogród , już od cara Mikołaja.

    Odpowiedz
  • Luis Roberto (2017-04-22 14:11) Zgłoś naruszenie 10

    Você deve saber disso,governo russo,que você está lutando não contra homens,Mas contra o criador do universo e pagará muito caro por isso,aguarde!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwer(2017-04-22 13:38) Zgłoś naruszenie 796

    Oskarżeni Ś.J. o ekstremizm. Czy znaczy to, że: podkładali bomby, chodzili z bronią i jej używali, organizowali i współuczestniczyli w zamieszkach, propagowali terroryzm ...? Z tego co widzę to chodzą z Pismem Świętym i swoimi gazetkami, stoją na mieście przy swoich wózeczkach z bezpłatnymi gazetkami. Chyba w tej Rosji pomylili Świadków Jehowy z jakąś inną organizacją religijną.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz