statystyki

Po raz pierwszy od czterech lat czas, jaki spędziliśmy przed telewizorami, się skrócił

autor: Barbara Sowa11.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 11.04.2017, 07:56
telewizja, telewizor

Największy skok widać było w 2013 r., kiedy to oferta bezpłatnej telewizji poszerzona została o nowe kanały w związku z cyfryzacją.źródło: ShutterStock

Po raz pierwszy od czterech lat czas, jaki spędziliśmy przed telewizorami się skrócił. Nieznacznie, ale jednak. Z „Informacji o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2016 roku”, opublikowanej właśnie przez KRRiT wynika, że średnio dziennie oglądaliśmy telewizję przez 4 godziny i 22 minuty.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

To o dwie minuty mniej niż w 2015 r. Największy skok widać było w 2013 r., kiedy to oferta bezpłatnej telewizji poszerzona została o nowe kanały w związku z cyfryzacją. Mimo rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej dziś nadal większość gospodarstw (65,2 proc.) korzysta z płatnych pakietów kablowych lub satelitarnych.

KRRiT zwraca uwagę, że Polacy coraz chętniej korzystają jednak z serwisów VOD, czyli wideo na życzenie w internecie i usług catch-up TV, a więc możliwości nagrywania programów i odtwarzania ich w dowolnym czasie. Rośnie też rola konkurencyjnych dla telewizora urządzeń – jak smartfon i komputer czy tablet.


Pozostało jeszcze 7% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie