500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

30.12.2016, 07:26; Aktualizacja: 30.12.2016, 07:29
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

  • Inspektor Pracy(2016-12-30 09:19) Zgłoś naruszenie 171

    Dla mnie Trybunał Konstytucyjny Rzeplinskiego tobyła POlityczna dyspozycyjna fasada i już nigdy nie będzie oznaką Sprawiedliwości ostoją uczciwości. Nareszcie ,czas Ich oderwać od koryta ...Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje Status Quo niż z reprezentantami najwyższych wartości....... Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. .Organy Państwa na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Już nikt przez Nich nikomu nie wierzy. Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . Mieli w pracy taaaaaakie profity......To przez tych "Sędziów" ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i dyspozycyjnych z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych nie mieli więcej niż 25 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem .Nie ma przepisów prawa które by nie zeszmacili. Ani jeden system zabezpieczenia społecznego obecnie juz przez nich nie funkcjonuje uczciwie .Wszystko zamieniono w ukryty podatek na wycieczki dla Ćpunów rodem z Madziu Piciu. Źle się stało iż wprowadzono swego czasu zasadę aby od pewnej kwoty pensji ponad ,nie odprowadzać już składek ZUS . Teraz te wszystkie PANISKA nie chcą odejść gdyż zdają sobie sprawy iż dla ich statusu na emeryturach będą egzystowali.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Simon(2016-12-30 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    TK to fasada demokracji. W tym celu przez Jaruzelskiego stworzona w najciemniejszym czasie stanu wojennego i tak przez PO wykorzystywana. No i w dodatku kosztowna, za dyspozycyjność sędziom "należą się" bizantyjskie wynagrodzenia. TK powinien odejść do lamusa przy następnej zmianie konstytucji. Podobnie jak inne przywileje prawniczych elit.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie