Artykuły na temat: "zwierzęta"

Etyczny weganizm pod ochroną także w Polsce?

16 stycznia 2020 r.

Jest to bowiem określony światopogląd, który po zmianach w kodeksie pracy może być obecnie uznany za kryterium dyskryminujące. By uniknąć konfliktów na gruncie wyznawanych przekonań, warto odpowiednio ukształtować proces rekrutacyjny i wprowadzić np. programy dobrowolnych odejść.

Prawniku, zostań głosem milczącego. Ochrona zwierząt jest problemem prawnym

31 grudnia 2019 r.

Domyślam się, że i w tym roku zwierzęta nie przemówiły w Państwa domach (na fermach, jeśli są Państwo akurat ich właścicielami) ludzkim głosem. Tym bardziej konieczne jest, by w ich imieniu mówili i działali ludzie. Zwłaszcza prawnicy, bo przecież ochrona zwierząt – poza aspektem etycznym i gospodarczym – jest po prostu problemem prawnym, choć nie wykształciła się (jeszcze?) osobna gałąź prawa jej poświęcona.

Zakopane: Zakaz odpalania fajerwerków przez cały rok

23 grudnia 2019 r.

Radni Zakopanego zdecydowali podczas poniedziałkowej sesji, że w mieście nie będzie można odpalać fajerwerków przez cały rok. Zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych dotyczy miejsc publicznie dostępnych, ale nie obejmie ogrodzonych posesji.

Sejm uchwalił ustawę ws. zwalczania afrykańskiego pomoru świń

20 grudnia 2019 r.

Sejm uchwalił w piątek specustawę ws. zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). Nowe przepisy wprowadzają zakaz blokowania polowań, odstrzał sanitarny dzikich zwierząt m.in. przez policjantów i żołnierzy, powoływanie Łowczego Krajowego przez ministra środowiska.

Ardanowski: Zaproponowałem specustawę dot. odstrzału sanitarnego dzików

11 grudnia 2019 r.

 Zaproponowałem specustawę dotyczącą odstrzału sanitarnego dzików, która m.in. zakłada przymuszanie myśliwych do odstrzału, a także daje nowe uprawnienia wojsku i policji - poinformował w środę szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski. Jak zapowiedział, trafi ona na jedno z najbliższych posiedzeń Sejmu.

Trzaskowski: Schronisko "Na Paluchu" czeka na decyzję ws. umowy dysponowania gruntem

26 listopada 2019 r.

Schronisko "Na Paluchu" czeka na decyzję państwowej spółki PPL w sprawie długoterminowej umowy dysponowania gruntem, dzięki której moglibyśmy wyremontować sporą część schroniska - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zauważył przy tym, że premier Morawiecki, który deklarował spotkanie ws. placówki, mógłby pomóc w tej konkretnej sprawie.