Artykuły na temat: "zarobki"

PIP bezprawnie inwigilowała swojego pracownika? UODO nie ustępuje

16 stycznia 2020 r.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podtrzymał swoje stanowisko w sprawie – jego zdaniem – niezgodnego z prawem pozyskiwania przez PIP informacji o zarobkach pracownika inspekcji. Wniósł o odrzucenie skargi Głównego Inspektora Pracy (GIP) na decyzję prezesa UODO w tej sprawie.

Płace i produktywność nie mają szansy iść w parze

29 listopada 2019 r.

Słychać głośny szloch analitycznej braci i gromki chór narzekań wielu polityków – płace rosną w Polsce wolniej niż wydajność. Ta dramatyczna sytuacja odbija się na losie pracowników, bo należną im część wzrostu przychodów zatrzymują krwiożerczy właściciele. I trzeba by coś z tym zrobić. Najlepiej podnieść zarobki – ustawą, albo choć pchać je od dołu płacą minimalną.

Zarobki w ochronie zdrowia - nierówności się pogłębiają

16 lipca 2019 r.

Jutro w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie nowelizacji ustawy z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1473). Ma ona podwyższyć kwotę bazową służącą do wyliczania minimalnych płac z 3900 do 4200 zł. Projekt zawiera też wyliczenia dotyczące obecnych płac w placówkach leczniczych i tego, ile osób nie przekracza ustawowego minimum. I potwierdza to, o czym mówią związkowcy – że między pracownikami lecznic są duże nierówności.