Artykuły na temat: "zarobki"

Zarobki w ochronie zdrowia - nierówności się pogłębiają

16 lipca 2019 r.

Jutro w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie nowelizacji ustawy z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1473). Ma ona podwyższyć kwotę bazową służącą do wyliczania minimalnych płac z 3900 do 4200 zł. Projekt zawiera też wyliczenia dotyczące obecnych płac w placówkach leczniczych i tego, ile osób nie przekracza ustawowego minimum. I potwierdza to, o czym mówią związkowcy – że między pracownikami lecznic są duże nierówności.

Prawa kobiet poprawiają sytuację mężczyzn

1 lipca 2019 r.

Ekonomiczne prawa kobiet są bardzo zróżnicowane w poszczególnych krajach. Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób poprawić sytuację kobiet na świecie, kluczowe jest zrozumienie źródeł tych różnic. Jednym z naturalnych wyjaśnień są czynniki kulturowe i religijne. Ale coś do powiedzenia na ten temat ma także gospodarka.

Administracja staje się coraz mniej atrakcyjnym miejscem pracy

8 kwietnia 2019 r.

Odejścia pracowników, brak zainteresowania ze strony ludzi młodych, niskie zarobki dla specjalistów, a także spadająca liczba zatrudnionych – to główne problemy, na które wskazuje raport szefa służby cywilnej na temat administracji rządowej w 2018 r. Choć średnia płaca rośnie, to nadal dysproporcje pomiędzy poszczególnymi pracownikami są duże. I nic nie wskazuje na to, by nagle miała nastąpić znaczna poprawa.

Tak zarabia się w MEN. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało kwoty

28 marca 2019 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało kwoty średnich miesięcznych wynagrodzeń swoich pracowników. Podano też kwoty przyznanych w ubiegłym roku nagród uznaniowych w resorcie. Była to odpowiedź na interpelację posłanki Joanny Schmidt, która dopytywała o wynagrodzenia w MEN w kontekście sytuacji materialnej nauczycieli i ich protestów w sprawie podwyżek.