Artykuły na temat: "wynagrodzenie"

Nauczyciele mogą spodziewać się 6 proc. podwyżki od września 2020 r.

4 grudnia 2019 r.

 Nauczyciele mogą spodziewać się 6 proc. podwyżki od września 2020 r. – potwierdził minister edukacji Dariusz Piontkowski po spotkaniu ze związkami. Zapewnił, że pieniądze na nią są w subwencji oświatowej na przyszły rok, bo do jej wyliczeń zakładano większą liczbę etatów nauczycieli.

Wynagrodzenie zamiast dożywocia jest z PIT

20 listopada 2019 r.

Jednorazowe świadczenie pieniężne wypłacone w zamian za rezygnację z prawa dożywocia to przychód podlegający opodatkowaniu – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Ukraińcy będą zarabiać więcej od Polaków? Pracownik ze Wschodu może liczyć nawet na 21 zł brutto za godzinę

6 listopada 2019 r.

Już 18% firm w Polsce zatrudnia pracowników z Ukrainy, w tym aż 40% dużych przedsiębiorstw. Pracodawcy oferują im atrakcyjne wynagrodzenie. Co piąta osoba może liczyć na więcej niż 21 zł brutto na godzinę. Mimo to przyciągnięcie pracownika z Ukrainy jest coraz trudniejsze. Zwiększona konkurencja na arenie międzynarodowej sprawia, że już 46% firm zgłasza trudności z rekrutacją kadry ze Wschodu, aż o 32 pp. więcej niż rok temu. Takie są najważniejsze wnioski z najnowszego raportu Personnel Service „Barometr Imigracji Zarobkowej – II półrocze 2019”.