Artykuły na temat: "wykroczenia"

Adwokaci chwalą rozszerzenie definicji czynu karalnego w ustawie o nieletnich

27 maja 2019 r.

Nie cichnie dyskusja wokół zaproponowanego przez resort sprawiedliwości projektu nowej ustawy o nieletnich. Pod koniec kwietnia DGP pisał o tym, że dokument został poddany miażdżącej krytyce. Kontrowersje wzbudziła m.in. propozycja, która spowoduje, że nieletni będą stawać przed sądem karnym za popełnienie jakiegokolwiek wykroczenia. Jak się jednak okazuje, są podmioty, którym zmiana ta się podoba.

Utrudnianie wyjazdu innym to wykroczenie

23 kwietnia 2019 r.

Prowadzę działalność gastronomiczną w centrum miasta. Niedawno otrzymałem pismo z sądu o sprawie karnej z powodu zaparkowania samochodu dostawczego w sposób utrudniający wyjazd z sąsiedniej posesji. Czy mogę być za to ukarany?

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego autorstwa posłów PiS

31 stycznia 2019 r.

Sejm uchwalił w nocy ze środy na czwartek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa posłów PiS. Za przyjęciem nowelizacji Kodeksu wyborczego opowiedziało się 230 posłów, przeciw było 160 posłów, 22 posłów wstrzymało się od głosu. Nowela trafi teraz do Senatu.

Kanada: Ambasada Chin sprzeciwia się aresztowaniu Meng Wanzhou

6 grudnia 2018 r.

Ambasada Chin opublikowała na swej stronie internetowej oświadczenie, w którym "zdecydowanie sprzeciwia się i stanowczo protestuje” przeciwko aresztowaniu wiceprezes firmy Huawei Meng Wanzhou i informuje, że będzie "uważnie śledzić rozwój sytuacji".