Artykuły na temat: "wybory parlamentarne 2019"

Jan Krzysztof Ardanowski kandydatem na ministra rolnictwa [SYLWETKA]

8 listopada 2019 r.

Zwolennik zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony ziemi rolnej i wzmocnienia pozycji rolników w relacjach z handlem i przetwórstwem - 58-letni poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski jest kandydatem PiS do ponownego objęcia funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

SN uznał pierwszy z protestów wyborczych za zasadny

7 listopada 2019 r.

Sąd Najwyższy uznał pierwszy spośród 274 złożonych protestów wyborczych za zasadny, ale ocenił, iż stwierdzone naruszenia pozostają bez wpływu na wynik wyborów - przekazał PAP w czwartek zespół prasowy SN. Chodziło o możliwe nieprawidłowości przy liczeniu głosów w jednej z komisji.

Jest decyzja SN dotycząca protestu PiS ws. wyborów do Senatu w Koszalinie

6 listopada 2019 r.

Sąd Najwyższy postanowił w środę o pozostawieniu bez dalszego biegu protestu złożonego przez pełnomocnika KW PiS dotyczącego wyborów do Senatu w Koszalinie - poinformował rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. W okręgu tym wygrał Stanisław Gawłowski.

Kolejne decyzje SN ws. protestów wyborczych PiS

30 października 2019 r.

Sąd Najwyższy postanowił w środę pozostawić bez dalszego biegu dwa protesty wyborcze - w wyborach do Senatu - pełnomocnika PiS, dotyczące okręgów nr 12 - Grudziądz i nr 92 - Gniezno. Tym samym nie dojdzie do ponownego przeliczenia kart do głosowania w tych okręgach.

Godusławski: Wiadomo co i jakiej baletnicy

25 października 2019 r.

Poseł Marcin Horała, a być może za chwilę nawet minister Marcin Horała, ma teorię. Teoria nie jest w PiS nowa, ale dziwne, że wraca po wygranych przez tę partię wyborach. No bo PiS wygrał i nie musi szukać wymówek, a jednak ich szuka. Poseł elekt ogłosił właśnie, że gdyby nie media, to jego partia dzisiaj chwaliłaby się zgarnięciem nawet 60 proc. głosów w wyborach. Logiczne.

PKW negatywnie zaopiniowała protest PiS w okręgu nr 75

24 października 2019 r.

Państwowa Komisja Wyborcza negatywnie zaopiniowała w czwartek jeden z protestów wyborczych PiS; uznajemy zarzuty w nim podnoszone za nieznajdujące podstaw do tego, by wybory w tym okręgu powtórzyć – poinformował szef PKW Wiesław Kozielewicz. Opinia dotyczy protestu ws senackiego okręgu nr 75.