Artykuły na temat: "ustawa o KRS"

Witek o listach poparcia do KRS: czekamy na wyrok TK

29 listopada 2019 r.

Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego - w ten sposób marszałek Sejmu Elżbieta Witek odpowiedziała w piątek na pytanie czy Kancelaria Sejmu upubliczni listy podpisów pod kandydaturami sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Sejm uchwalił ustawę o europejskich partiach politycznych

22 listopada 2018 r.

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o europejskich partiach politycznych i europejskich fundacjach politycznych; reguluje ona sytuację europejskich ugrupowań i fundacji, które chciałyby ulokować swoją siedzibę w Polsce.

Senat: Trzecia godzina debaty nad ustawą o Sądzie Najwyższym

24 lipca 2018 r.

Jeśli przyjmiemy zaproponowane przez PiS zmiany w sądownictwie, nasz system prawny stanie się niewiarygodny, także dla innych krajów; może być oceniany jako stronniczy - ocenił senator PO Aleksander Pociej, odpowiadając na pytania senatorów, podczas prac nad nowelą ustaw m.in. o SN i KRS.

Manifestacja Akcji Demokracji przed siedzibą KRS

24 lipca 2018 r.

Kilkudziesięciu działaczy Akcji Demokracji zorganizowało we wtorek przed siedzibą Krajowej Rady Sądownictwa happening, podczas którego protestowali przeciwko zmianom w tej instytucji.

Wróbel o reformie sądownictwa: Reforma, histeria i stracona szansa

20 lipca 2018 r.

Spotkałem znajomego, zdarza się. Ćwierć wieku temu miał plan, aby partia polityczna, której był aktywistą, w pierwszym punkcie statutu i chyba programu zadeklarowała: „Istnieje Bóg Wszechmogący”. Z postanowieniem tym wiązały się przeróżne konsekwencje, także dla Wszechmogącego, dziś mój dawny znajomy nie używa wobec polskiej prawicy innych słów niż nieparlamentarne. Gdyby teraz działał w jakiejś partii, to tylko w takiej, która program zaczynałaby od krótkiego: „PiS ma być w pierdlu, Jasna Góra na Madagaskar”.