Artykuły na temat: "urząd"

Biedroń: Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie - Nowa Lewica

14 grudnia 2019 r.

 Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie, nowa siła polityczna, na którą tak długo czekaliśmy, w której będziemy rządzić po partnersku - powiedział w sobotę na konwencji Wiosny jej lider Robert Biedroń. Zdradził, że będzie się ona nazywała Nowa Lewica.

Ardanowski: Zaproponowałem specustawę dot. odstrzału sanitarnego dzików

11 grudnia 2019 r.

 Zaproponowałem specustawę dotyczącą odstrzału sanitarnego dzików, która m.in. zakłada przymuszanie myśliwych do odstrzału, a także daje nowe uprawnienia wojsku i policji - poinformował w środę szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski. Jak zapowiedział, trafi ona na jedno z najbliższych posiedzeń Sejmu.

Demokraci ogłosili dwa artykuły impeachmentu Trumpa

10 grudnia 2019 r.

 Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA - to dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa, które ogłosili we wtorek szefowie kontrolowanych przez Demokratów komisji Izby Reprezentantów.

Naczelna Izba Aptekarska: Apteki mogą wydawać leki z metforminą

4 grudnia 2019 r.

 Apteki mogą obecnie wydawać leki zawierające metforminę – poinformowała w środę Naczelna Izba Aptekarska. Podstawą wstrzymania bądź wycofania leku z obrotu są oficjalne decyzje Głównego Inspektora Farmaceutycznego – przypomniała NIA.

Bodnar: nie będę kandydował na prezydenta ani na RPO

13 listopada 2019 r.

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar poinformował w środę, że nie zamierza wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Nie będzie się również ubiegał o ponowny wybór na urząd RPO. Nie wykluczył jednak zaangażowania się w politykę po zakończeniu kadencji rzecznika.

Fałszerze udają Urząd Patentowy

8 listopada 2019 r.

 Trwa kolportaż podrobionych decyzji o rzekomym udzieleniu praw ochronnych na znaki towarowe i wynalazki oraz wyłudzanie opłat z tego tytułu - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Dziennik zaznacza, że choć jednorazowo kwoty nie są duże, to przestępcy wysyłają takie pisma masowo.