Artykuły na temat: "Unia Europejska"

Stoltenberg: Unia Europejska nie może zastąpić NATO w obronie Europy

9 grudnia 2019 r.

Po brexicie 80 proc. wydatków na obronność NATO będzie pochodziła z krajów spoza Unii Europejskiej, dlatego nie może ona zastąpić Sojuszu Północnoatlantyckiego w obronie Europy - mówił w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami szef NATO Jens Stoltenberg.

WSA: WDT nie zależy od zapłaty za towar

5 grudnia 2019 r.

Jeśli dostawa towaru do innego kraju UE została zrealizowana, to jest to wewnątrz wspólnotowa dostawa towarów (WDT), nawet jeśli kontrahent okazał się oszustem i nie zapłacił polskiemu sprzedawcy – orzekł WSA w Warszawie.

Von der Leyen zapowiada plan w sprawie neutralności klimatycznej

1 grudnia 2019 r.

Komisja Europejska za półtora tygodnia przedstawi plan w sprawie dojścia UE do neutralności klimatycznej w 2050 r. - zapowiedziała w niedzielę szefowa tej instytucji Ursula von der Leyen. Niemka liczy na to, że plan poprą wszystkie kraje członkowskie.

Nowa szefowa KE zapowiada reformę systemu azylowego

27 listopada 2019 r.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w środę w Parlamencie Europejskim, że na początku przyszłego roku przedstawiony zostanie plan walki z rakiem. Jej kolegium ma też zaproponować reformę systemu azylowego.

Brexit. Nigel Farage obiecuje polityczną rewolucję

22 listopada 2019 r.

Eurosceptyczna Partia Brexitu przedstawiła w piątek program, w którym pójdzie do wyznaczonych na12 grudnia wyborów do Izby Gmin. Jej lider Nigel Farage obiecuje "polityczną rewolucję, która postawi zwykłych ludzi na pierwszym miejscu".

Polityka za wysoko uniesioną kurtyną

22 listopada 2019 r.

Brutalne walki polityczne są czymś, co może zrażać obywateli do Unii. W końcu cel integracji miał być szczytny. Europa pozostaje wielkim marzeniem, ale unijna polityka bywa wielkim rozczarowaniem.