Artykuły na temat: "Unia Europejska"

Twardy brexit coraz bliżej

21 sierpnia 2019 r.

Chociaż do brexitu zostało już tylko ok. 70 dni, to premier Boris Johnson jeszcze ani razu nie rozmawiał o nim w cztery oczy z liderami państw UE

Instytucje UE chłodno przyjęły list Johnsona w sprawie brexitu

20 sierpnia 2019 r.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zarzucił brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi, że domagając się usunięcia z umowy o wyjściu z UE zapisów dotyczących mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej, w rzeczywistości wspiera przywrócenie twardej granicy.

Niemcy budują koalicję państw przyjmujących migrantów

20 sierpnia 2019 r.

Statek hiszpańskiej organizacji pozarządowej Open Arms otrzymał wczoraj zezwolenie na wpłynięcie do portu na Majorce. Jednostka, na której pokładzie przebywa 107 migrantów z państw afrykańskich, od ponad dwóch tygodni dryfowała w okolicach włoskiej Lampedusy.

Niemiecki deficyt nadzieją dla strefy euro

12 sierpnia 2019 r.

Berlin rozważa odejście od polityki nadwyżek budżetowych na rzecz niewielkiego deficytu. Miałby się on pojawić w związku z nowym „programem ochrony klimatu”, który byłby finansowany częściowo przez emisję nowych obligacji.

Unia traci podatki z e-handlu

30 lipca 2019 r.

Nieskuteczne egzekwowanie VAT i cła od internetowej sprzedaży, brak współpracy na szczeblu urzędniczym i wreszcie nieświadomość samej Unii, ile rocznie traci na sprzedaży elektronicznej.