Artykuły na temat: "służba zdrowia"

Lewoskrętna witamina C dla służby zdrowia [OPINIA]

15 stycznia 2020 r.

Projekt ustawy o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia, apel w sprawie likwidowanych porodówek, aktywne wystąpienia podczas komisji zdrowia – wydawać by się mogło, że Lewica w ciągu dwóch miesięcy była bardziej aktywna w kwestii zdrowia niż opozycja przez całą ubiegłą kadencję.

Nowe wymogi dotyczące rachunku kosztów odłożone

14 stycznia 2020 r.

Niedostosowanie placówek medycznych do zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów oraz potrzeba ujednolicenia sposobu gromadzenia, przetwarzania i interpretowania informacji o kosztach świadczeń to główne powody uchylania obowiązującego rozporządzenia w tej sprawie.

Zadłużenie szpitali. Przeciąganie liny między rządem a samorządami trwa

10 stycznia 2020 r.

Po niedawnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego Ministerstwo Zdrowia ma już niecałe 16 miesięcy na to, by zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać organizacja ochrony zdrowia i coś w niej zmienić. Niestety, pierwsze sygnały płynące z resortu wskazują, że na poważną reformę raczej się nie zanosi.

Szumowski: Gdzie leży prawda o liczbie lekarzy w Polsce? [POLEMIKA]

9 stycznia 2020 r.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia redaktor Patryk Słowik w swoim komentarzu „W Polsce naprawdę brakuje lekarzy, czyli minister zdrowia znów manipuluje danymi” zarzucił mi, jak czytamy w samym tytule, manipulację danymi dotyczącymi liczby lekarzy w naszym kraju. Co było podstawą zarzutu?

Rząd obiecuje, że lekarze wrócą do Polski. Będzie zmiana w przepisach

8 stycznia 2020 r.

Mechanizmy zachęcające do powrotu do Polski lekarzy, którzy uzyskali dyplomy w krajach pozaunijnych, łatwiejsze zatrudnianie specjalistów wykształconych poza UE (obywateli polskich i obcokrajowców), zmiany w kształceniu podyplomowym lekarzy – te rozwiązania mają się przełożyć na zwiększenie liczby specjalistów w systemie ochrony zdrowia.

Czas na mediacje!

3 stycznia 2020 r.

Ostatnie konflikty niektórych grup społecznych na tle płacowym i ideologicznym z rządem szybko nabierają cech totalnej wojny. Jeszcze nie opadły emocje po niezakończonym zresztą porozumieniem sporze nauczycieli z rządem i groźnie wyglądającym konflikcie kontrolerów lotów na Okęciu z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, a wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie obfitował w wiele nowych sporów, zwłaszcza w służbie zdrowia.