Artykuły na temat: "sąd"

Sąd uniewinnił rolników, którzy blokowali ubój świń

9 lipca 2019 r.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uniewinnił we wtorek dwudziestu rolników, którzy w lipcu ubiegłego roku, w miejscowości Dawidy (Lubelskie), zablokowali samochód Inspekcji Weterynaryjnej i uniemożliwili wybicie zdrowych świń na terenie zagrożonym ASF.

Jak się rozwieść z cudzoziemcem?

25 czerwca 2019 r.

Coraz więcej związków małżeńskich zawieranych jest z obywatelami innych państw. Niestety sporo jest też rozwodów. Co wtedy?

Słowik: Sąd Najwyższy zapomniał, jak się robi szpagat [OPINIA]

17 czerwca 2019 r.

Nie byłem zwolennikiem działań podejmowanych przez sędziów Sądu Najwyższego, którzy bronili samych siebie przy wykorzystaniu sztuczek prawnych i dyskusyjnych pytań prejudycjalnych kierowanych do Trybunału Sprawiedliwości UE. Rozumiałem jednak ich rację: gdy jedzie na kogoś walec, metoda powstrzymania operatora maszyny jest drugorzędna.

Sprawne sądy. Nowa ustawa o kuratorskiej służbie sądowej

10 czerwca 2019 r.

Kuratorzy sądowi, pełniący w wymiarze sprawiedliwości ważną rolę związaną z wykonywaniem orzeczeń sądu, będą mogli sprawniej wykonywać swój odpowiedzialny zawód. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowej ustawy o kuratorskiej służbie sądowej. Zapewni ona kuratorom właściwe wykonywanie ich zadań o charakterze wychowawczym, resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym.

Sądy zaufały asystentom rodziny

5 czerwca 2019 r.

O 18 proc. wzrosła liczba rodzin, które na podstawie postanowienia sądu współpracują z osobą, mającą im pomóc w przezwyciężeniu problemów wychowawczych.