Artykuły na temat: "sąd"

Dudka: Nowelizacja KPK pisana „pod prokuratorów” [WYWIAD]

15 października 2019 r.

Katarzyna Dudka: Przepis pozwalający na oddalenie wniosku dowodowego złożonego po zakreślonym przez organ procesowy terminie, o którym strona składająca wniosek została zawiadomiona, można określić mianem rewolucji w procesie karnym. Rewolucji, która nie powinna mieć miejsca.

Sąd pracy może z urzędu uwzględnić roszczenie pracownika

13 października 2019 r.

Jeden z moich pracowników złożył pozew o przywrócenie do pracy. Jego stanowisko jest już zajęte, a intensywny i długotrwały konflikt pomiędzy mną a tym podwładnym wyklucza dalszą współpracę. Jednak z uwagi na to, że wypowiedzenie angażu było niezgodne z prawem, na rzecz pracownika zostało zasądzone odszkodowanie – mimo że zatrudniony tego nie żądał.

Prezesi do weryfikacji, wyroki nie do podważenia. Fundacja Batorego ma pomysł na zmiany w wymiarze sprawiedliwości

9 października 2019 r.

Rezygnacja z delegowania sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości, zmiana kompetencji szefa MS i utworzenie administracji sądów powszechnych – to niektóre pomysły Fundacji Batorego na zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Rekomendacje zostały zawarte w raporcie pt. „Jak przywrócić państwo prawa. Sądownictwo powszechne”, który dziś zostanie upubliczniony.

Kontrakt na pociągi dla warszawskiej kolejki. Sąd zdecyduje, dla kogo umowa metra

8 października 2019 r.

W Metrze Warszawskim liczą, że sędziowie ostatecznie rozstrzygną spór o pociągi. Spółka potrzebuje ich w związku z wydłużaniem drugiej linii. Prezes Metra Jerzy Lejk zapowiada, że obecna liczba składów wystarczy dla kończonego teraz odcinka na Wolę i fragmentu na Bródno, który będzie gotowy w 2021 r.

Sądy czekały na możliwość uchylania decyzji ZUS

27 września 2019 r.

Niektóre orzeczenia pozwalały im to robić nawet w obecnym stanie prawnym, ale wyraźnie zezwoliła na to najnowsza nowelizacja procedury cywilnej. Dla odwołujących oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy.