Proszę czekać...

Artykuły na temat: "recesja"

Kto dziś wymachuje vatowską maczugą [OPINIA]

14 września 2020 r.

Jest czerwiec 2019 r. poseł Marcin Horała, ówczesny przewodniczący sejmowej vatowskiej komisji śledczej, udziela wywiadu Polskiemu Radiu. Temat to oczywiście luka w VAT za czasów rządów PO-PSL.

Ekonomiści: Wyjście Polski z kryzysu zajmie kilka kwartałów

11 maja 2020 r.

Tempo przyrostu strat spowodowanych restrykcjami związanymi ze zwalczaniem COVID-19 spowolniło do 1,66 mld zł na dobę z 2,15 mld zł na dobę, wynika ze zaktualizowanego licznika strat, który Federacja Przedsiębiorców Polskich prowadzi wspólnie z Konfederacją Lewiatan. Oznacza to, że gospodarka została odmrożona już w ok. 23%. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia, działania odmrażające zapobiegły utracie 3,4 mld zł polskiego PKB, podano także.

Polska w 2021 r. niemal odrobi recesję

7 maja 2020 r.

Według Komisji Europejskiej spadek PKB będzie u nas w tym roku najpłytszy w całej Unii. Zapłacimy za to wysokim deficytem i dużym wzrostem zadłużenia.

Jak Polska powinna wychodzić z kryzysu po koronawirusie?

2 maja 2020 r.

Wzorce zakażeń, postęp wiedzy medycznej oraz koszty ekonomiczne poszczególnych interwencji pozwalają zmienić dzisiejszą taktykę jak najszybciej, przywracając równowagę w gospodarce - skomentował w raporcie Maciej Bukowski, prezes Instytutu WiseEuropa.