Artykuły na temat: "przestępstwo"

Projekt ustawy o państwowej komisji ds. pedofilii wpłynął do Sejmu

16 lipca 2019 r.

Do Sejmu wpłynął we wtorek wieczorem projekt ustawy o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15. Około południa projekt ten został przyjęty przez Radę Ministrów.

Rząd we wtorek o komisji ds. pedofilii i obniżeniu stawki PIT do 17 proc.

15 lipca 2019 r.

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy powołującej państwową komisję ds. pedofilii oraz propozycją zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która przewiduje podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

Szumowski: Leki są już w Polsce, zostały dostarczone do hurtowni

11 lipca 2019 r.

 Leki są już na terenie Polski, dostarczone do hurtowni, za chwilę będą przekazywane dalej – zapewnił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do problemów z dostępnością do niektórych leków. To jest problem techniczny, wynika z globalizacji rynku – dodał.

Rosja: Zatrzymany były minister w poprzednim rządzie Miedwiediewa

26 marca 2019 r.

Michaił Abyzow, były minister w poprzednim rządzie premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, został zatrzymany w Moskwie; sprawa karna wobec niego dotyczy powołania grupy przestępczej i wyprowadzenia za granicę miliardów rubli - poinformowały we wtorek media.

Lubuskie: W Gubinie znaleziono zwłoki noworodka

6 marca 2019 r.

Na terenie byłych zakładów obuwniczych w Gubinie (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki noworodka. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim.

RPO zwrócił się do premiera w sprawie ośrodka w Gostyninie

28 lutego 2019 r.

O kompleksową nowelizację ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, wystąpił RPO Adam Bodnar do premiera Mateusza Morawieckiego. Wiąże się to z ośrodkiem w Gostyninie, który – zdaniem RPO – źle funkcjonuje.

Włochy: 9 tys. euro kary za napis "Auschwitzland" na koszulce

28 lutego 2019 r.

Karę w wysokości 9 tys. euro wymierzył sąd w Bolonii działaczce ruchu neofaszystowskiego za założenie koszulki z napisem "Auschwitzland" podczas obchodów upamiętniających marsz na Rzym w rodzinnej miejscowości Benito Mussoliniego, Predappio w październiku.

PE: Europosłowie wskazują na raje podatkowe wewnątrz UE

27 lutego 2019 r.

Specjalna komisja PE zajmująca się walką z unikaniem opodatkowania przyjęła w środę raport wskazujący, że siedem unijnych krajów: Belgia, Cypr, Węgry, Irlandia, Luksemburg, Malta i Holandia ma cechy raju podatkowego i ułatwia agresywne planowanie podatkowe.

Prokuratura opublikowała skan protokołu z przesłuchania G. Birgfellnera

27 lutego 2019 r.

 Skan ostatniej strony protokołu z przesłuchania austriackiego biznesmena G. Birgfellnera z 13 lutego br. zawierający m.in jego podpis zamieściła w środę na swojej stronie Prokuratura Okręgowa w Warszawie. "Strony nie zgłosiły żadnych uwag do treści protokołu" - dodała prokuratura.