Artykuły na temat: "przestępstwo"

Prezydent Gdańska zawiadomiła policję ws. wypowiedzi Gwiazdy

13 sierpnia 2019 r.

 Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła na policji zawiadomienie dotyczące wypowiedzi b. opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy, w której stwierdził on, że osoby grożące prezydent "mają moralne prawo wystąpić z groźbami".

Gdzie jest najwyższa przestępczość? GUS opublikował dane

6 sierpnia 2019 r.

 Nowy Sącz, powiat kołobrzeski oraz Wałbrzych - są na czele powiatów, w których stwierdzono najwięcej przestępstw w odniesieniu do liczby mieszkańców. Na drugim końcu skali znalazły się powiaty kolbuszowski i rzeszowski, w których wskaźnik przestępczości jest najniższy.

Projekt ustawy o państwowej komisji ds. pedofilii wpłynął do Sejmu

16 lipca 2019 r.

Do Sejmu wpłynął we wtorek wieczorem projekt ustawy o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15. Około południa projekt ten został przyjęty przez Radę Ministrów.

Rząd we wtorek o komisji ds. pedofilii i obniżeniu stawki PIT do 17 proc.

15 lipca 2019 r.

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy powołującej państwową komisję ds. pedofilii oraz propozycją zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która przewiduje podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

Szumowski: Leki są już w Polsce, zostały dostarczone do hurtowni

11 lipca 2019 r.

 Leki są już na terenie Polski, dostarczone do hurtowni, za chwilę będą przekazywane dalej – zapewnił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do problemów z dostępnością do niektórych leków. To jest problem techniczny, wynika z globalizacji rynku – dodał.

Rosja: Zatrzymany były minister w poprzednim rządzie Miedwiediewa

26 marca 2019 r.

Michaił Abyzow, były minister w poprzednim rządzie premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, został zatrzymany w Moskwie; sprawa karna wobec niego dotyczy powołania grupy przestępczej i wyprowadzenia za granicę miliardów rubli - poinformowały we wtorek media.

Lubuskie: W Gubinie znaleziono zwłoki noworodka

6 marca 2019 r.

Na terenie byłych zakładów obuwniczych w Gubinie (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki noworodka. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim.