Artykuły na temat: "prokuratura"

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie po kontroli NIK w ośrodku Służby Więziennej

10 grudnia 2019 r.

Do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wpłynęło we wtorek zawiadomienie Najwyższej Izby Kontroli dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na ewentualnym naruszeniu przepisów przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura: Wybuch gazu w Szczyrku miał związek z pracami budowlanymi

9 grudnia 2019 r.

Istnieje związek pomiędzy wybuchem gazu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą; domniemanie na ten temat stało się faktem - poinformowała rzecznik prokuratury okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec. Jak przekazała, oględziny ujawniły miejsce przerwania gazociągu.

Wpłynęło zawiadomienie CBA w sprawie Banasia. Trwa analiza dokumentów

2 grudnia 2019 r.

Do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. Decyzji o formalnym wszczęciu śledztwa na razie nie ma, trwa analiza przekazanych prokuraturze dokumentów dotyczących oświadczeń majątkowych obecnego prezesa NIK.

Zdjęcia europosłów na szubienicach. Prokuratura umorzyła śledztwo

26 listopada 2019 r.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. manifestacji, zorganizowanej w listopadzie 2017 r. w Katowicach, której uczestnicy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce.

Fałszywe zaświadczenia o składkach bank zgłosi do prokuratury

5 listopada 2019 r.

Prowadzę jednoosobową firmę. Mam pewne problemy związane z zaciągnięciem kredytu bankowego. Złożyłem do wniosku kredytowego nieprawdziwe załączniki m.in. w zakresie opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, a bank to zgłosił do prokuratury. Czy grozi mi sprawa karna albo wyrok?

Polscy prokuratorzy zakończyli drugą w tym roku wizytę w Smoleńsku

2 listopada 2019 r.

Przedstawiciele Prokuratury Krajowej zakończyli w sobotę wizytę w Smoleńsku, podczas której prowadzili czynności procesowe związane z oględzinami wraku samolotu Tu-154M. Był to ich drugi w tym roku pobyt w Smoleńsku. Pracowali tam również pod koniec maja br.