Artykuły na temat: "program wyborczy"

Wybory 2019: Ekologia w programach partii [PODCAST]

10 października 2019 r.

Podczas rozmowy z Iloną Jędrasik z Fundacji Client Earth Prawnicy dla Ziemi sprawdzamy, czy polskich polityków interesują kwestie związane z ochroną środowiska. W jaki sposób? Analizujemy programy poszczególnych partii politycznych pod kątem rozwiązań dotyczących energetyki, walki ze smogiem czy powstawania nowych obszarów chronionych.

Kidawa-Błońska: Trzeba docenić przedsiębiorców, praca musi się opłacać

13 września 2019 r.

Jeżeli chcemy, żeby Polska się rozwijała, żeby rósł dobrobyt naszego społeczeństwa, to wszyscy ludzie, którzy pracują i którzy tworzą miejsca pracy, muszą być przez nas docenieni; praca musi się opłacać - mówiła w piątek kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Obietnica wzrostu płacy minimalnej może robić wrażenie na prawie połowie Polski

12 września 2019 r.

Dla ponad 13 mln Polaków w niemal połowie powiatów deklaracja Jarosława Kaczyńskiego, że za kilka lat pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł, to równocześnie zapowiedź podwyżek. Powód? Z naszej sondy wynika, że średnia płaca jest tam niższa od poziomu wyznaczonego przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Główny ekonomista ING: Hojny wzrost płacy minimalnej znacznie obciąży sektor przedsiębiorstw

7 września 2019 r.

Nowe zapowiedzi wydatkowe PiS są rozłożone w czasie na wiele lat, a w krótkim terminie największe obciążenie na budżetu będzie stanowić wzrost świadczeń emerytalnych – ocenił dla PAP Biznes główny ekonomista ING Banku Śląskiego Rafał Benecki. Jego zdaniem, hojny wzrost płacy minimalnej znacznie obciąży sektor przedsiębiorstw i może hamować długoterminowy wzrost gospodarczy.

Morawiecki: Dd stycznia płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

7 września 2019 r.

Od stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł; stworzymy fundusze: modernizacji placówek służby zdrowia, inwestycji w szkołę i 100 obwodnic; idziemy w kierunku liczenia ZUS od dochodu - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej PiS w Lublinie.