Artykuły na temat: "prezes sądu"

Prezesi sądów: Władcy absolutni

25 lutego 2020 r.

Odwoływanie prezesów sądów przed upływem kadencji, wybór przewodniczących wydziałów czy ustalanie podziału czynności w sądach – w tych kwestiach szeregowi sędziowie nie mają już nic do powiedzenia

KRS: Grupa sędziów próbuje zdyskredytować prezes krakowskiego SO

25 maja 2018 r.

Jako Krajowa Rada Sądownictwa uważamy, iż sytuacja w krakowskim sądzie okręgowym budzi wręcz zażenowanie; grupa sędziów w sposób całkowicie pozbawiony podstaw próbuje zdyskredytować prezes tego sądu - powiedział w piątek rzecznik prasowy KRS Maciej Mitera.

Wymiana prezesów sądów do ostatniej minuty

14 lutego 2018 r.

Tak, jak to zapowiadał na łamach DGP Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, decyzje o odwołaniu prezesów i wiceprezesów były podejmowane do niemal ostatniej chwili obowiązywania przepisów pozwalających ministrowi sprawiedliwości dokonywać dowolnych zmian na stanowiskach funkcyjnych w sądach. Te utraciły moc o północy z poniedziałku na wtorek.

Barbara Górska nową prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie

11 stycznia 2018 r.

Prezesem Sądu Apelacyjnego w Szczecinie została sędzia Beata Górska - poinformował PAP resort sprawiedliwości. Na tę funkcję powołał ją w czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Piebiak o wiceprezesach SO w Warszawie: Minister wykonał swoje kompetencje

20 września 2017 r.

Trudno się zgodzić z uchwałą wyrażającą dezaprobatę ws. odwołania wiceprezesów SO w Warszawie; minister sprawiedliwości wykonał swoje kompetencje, powołał inne osoby po to, aby - w swoim przekonaniu - umożliwić lepsze funkcjonowanie sądu - ocenił wiceszef MS Łukasz Piebiak.