Artykuły na temat: "praworządność w Polsce"

Morawiecki: Będziemy kontynuowali reformowanie wymiaru sprawiedliwości

11 grudnia 2019 r.

 Będziemy kontynuowali reformowanie wymiaru sprawiedliwości i liczymy na to, że pewne ideologiczne zacietrzewienie, które nie pozwalało dostrzec urzędnikom unijnym zalet i korzyści naszych działań, odejdzie do lamusa - mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Gazetą Polską".

Czarnecki krytykuje reakcję PO w sprawie symbolicznych szubienic

26 listopada 2019 r.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki potępił we wtorek umieszczanie w przestrzeni publicznej symbolicznych szubienic z jakimikolwiek politykami. Ocenił jednak, że oburzenie PO na umorzenie śledztwa w sprawie wieszanych zdjęć europosłów tej formacji jest fałszywe.

Bodnar: nie będę kandydował na prezydenta ani na RPO

13 listopada 2019 r.

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar poinformował w środę, że nie zamierza wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Nie będzie się również ubiegał o ponowny wybór na urząd RPO. Nie wykluczył jednak zaangażowania się w politykę po zakończeniu kadencji rzecznika.

Von der Leyen: Trzeba słuchać argumentów, także Polski

18 lipca 2019 r.

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej. Niemiecka polityk jest też za ukonkretnieniem dyskusji w sprawie praworządności.