Artykuły na temat: "prawo"

Producenci będą mogli oznaczyć produkty jako "wolne od GMO"

15 lipca 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów. Nowe przepisy wchodzą w życie dnia 1 stycznia 2020 roku.

Nowela ustawy śmieciowej wraca do Sejmu

12 lipca 2019 r.

Senatorowie zaproponowali kilkanaście poprawek do nowelizacji ustawy śmieciowej , co oznacza, że trafi ona ponownie pod obrady Sejmu. Jedna z poprawek daje gminom prawną podstawę do wyznaczenia zasad selektywnej zbiórki śmieci.

TSUE nie wyeliminował bolączek sektora ochrony zdrowia

11 lipca 2019 r.

Najprostszym i postulowanym przez wiele środowisk rozwiązaniem byłoby obniżenie podstawowej stawki VAT do poziomów akceptowanych przez Unię Europejską i niestosowanie żadnych wyjątków. Zdecydowanie uprościłoby to system podatkowy, a także nie generowało pola do nadużyć przez służby państwowe czy też przedsiębiorców.

Do więzienia za akcję na listonosza

11 lipca 2019 r.

Mężczyzna, który nakłonił listonosza, aby ten nie doręczył sądowej korespondencji, najbliższe 2,5 roku spędzi w zamknięciu – zawyrokował Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Trybunał Sprawiedliwości UE ma nowych sędziów

10 lipca 2019 r.

Przedstawiciele rządów państw członkowskich mianowali w środę trzech sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Szweda Nilsa Wahla i dwoje Włochów, Ornellę Porchię i Roberto Mastroianniego.

Słowik: Jak mamy bronić Polski, kiedy ich jest więcej?

9 lipca 2019 r.

Ile żeśmy się nasłuchali, że polski głos w strukturach unijnych musi być donośny, że europejskie mocarstwa nie mogą nas rozgrywać, że musimy bardziej włączyć się w tworzenie unijnego prawodawstwa, a nie jedynie się do niego dostosowywać. Rodzimi politycy przekonywali nas, że w Parlamencie Europejskim dokonają cudów. Tymczasem okazuje się, że w komisji prawnej PE, liczącej 25 członków, nie znajdzie się żaden Polak.