Artykuły na temat: "prawo"

Polacy tracą pieniądze, bo nie walczą o swoje prawa w sądach

6 grudnia 2019 r.

Prawie co czwarty Polak rezygnuje z walki o swoje prawa. Tłumaczymy się brakiem chęci, obawą przed kosztami i nieznajomością przysługujących nam praw. Wiążą się z tym straty finansowe, których wysokość można porównać z równowartością średniego krajowego wynagrodzenia. Jakie sytuacje prawne przysparzają naszym rodakom największych problemów?

Producenci suplementów: Mamy samoregulację. Eksperci: A ustawa?

6 grudnia 2019 r.

Kolejna samoregulacja branży, tym razem uzgodniona z nadawcami telewizyjnymi, nie rozwiąże większości kłopotów. Choćby dlatego, że nie obejmie promocji w internecie. Ale o zapowiadanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawie urzędnicy już zapomnieli.

Kara za kłamstwo lustracyjne musi być surowa

5 grudnia 2019 r.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego przekazała do ponownego rozpoznania Wyższemu Sądowi Dyscyplinarnemu Radców Prawnych sprawę radcy prawnego, który współpracował z wojskowymi służbami informacyjnymi PRL. Zdaniem sędziów wymierzona kara była zbyt niska.

Gersdorf kontra Piotrowicz. Ruszył proces o "sędziów, którzy są złodziejami"

2 grudnia 2019 r.

Po godz. 12.00 w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces o ochronę dóbr osobistych, który I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia SN Krzysztof Rączka wytoczyli Stanisławowi Piotrowiczowi w związku z jego słowami o "sędziach, którzy są zwykłymi złodziejami".

KO o zmianach w sądownictwie: To będzie próba zwiększenia wpływu PiS na sądy

2 grudnia 2019 r.

Projekt zakładający sankcje dla sędziów podważających działania i orzeczenia sędziów wskazanych przez nową KRS będzie próbą zwiększenia wpływu PiS na sądy; jeśli zostanie uchwalony przez Sejm, Senat powinien zasięgnąć w jego sprawie opinii Komisji Weneckiej - uważają posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Kiedy za sprzedaż alkoholu nieletnim odpowie karnie tylko sprzedawca

30 listopada 2019 r.

Pracownik jednego z naszych sklepów sprzedał nieletniemu piwo, co skutkowało interwencją policji i skierowaniem sprawy do sądu. Zrobił to, choć w przyjętym przez firmę wewnętrznym regulaminie dla pracowników wyraźnie wskazano zakaz takiej sprzedaży. Działamy w postaci spółki jawnej. Czy jest ryzyko poniesienia odpowiedzialności karnej – nas jako wspólników – za tę osobę, m.in. z racji nadzoru nad nią?

Sędziowie TK w stanie spoczynku domagają się nowej ustawy o KRS

28 listopada 2019 r.

Dziesięcioro sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku napisało list otwarty do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu i ministra sprawiedliwości, domagając się uchwalenia nowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - podał w czwartek portal RMF24.