Artykuły na temat: "prawo"

Budżety partycypacyjne – czas na analizę wniosków

7 sierpnia 2019 r.

Mieszkańcy kolejny raz – ale już na podstawie zmienionych przepisów – zasypali urzędy swoimi pomysłami. Choć procedury wciąż trwają, to już wiadomo, że częściej niż w latach poprzednich stawiali na rekreację i ekologię, rzadziej – na projekty typowo remontowe.

Wdrażanie 5G w oparach fake newsów [ROZMOWA z Wandą Buk]

6 sierpnia 2019 r.

- Na jednej z komisji sejmowych, w której uczestniczyłam, tłumnie zjawili się przeciwnicy 5G. W pewnym momencie nawet jeden z posłów opozycji napisał mi wiadomość z pytaniem „co tu się dzieje, co to są za ludzie, kto nimi steruje?” - opowiada nam Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Pośrednik w odbiorze odpadów też musi wpisać się do rejestru

3 sierpnia 2019 r.

Spółka, której jestem wspólnikiem, zawarła z jednym z hipermarketów umowę obejmującą świadczenie usług na odbiór odpadów. W jej zapisach wyraźnie stwierdzono, że faktyczny odbiór odpadów będzie zlecony podwykonawcy, tj. firmie wpisanej do rejestru. Burmistrz nałożył na spółkę karę pieniężną za odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości bez wymaganego wpisu do działalności regulowanej w wysokości 75 tys. zł. Czy mógł obciążyć przedsiębiorcę sankcją, gdy faktycznie (fizycznie) nie odbierał on odpadów?