Artykuły na temat: "podwyżka"

Maleją szanse na podwyżkę cen gazu LPG

9 grudnia 2019 r.

Elektroniczny dokument dostawy w akcyzie będzie mógł być stosowany do 31 stycznia 2021 r. – wynika z projektu grupy posłów PiS, który wpłynął już do Sejmu.

Podwyżki to za mało, by zatrzymać lekarzy

14 listopada 2019 r.

Od kiedy po wstąpieniu Polski do UE łatwiej o pracę za granicą, z Polski wyjechało ok. 15 tys. lekarzy. Co roku o wyjazd stara się ok. 600–700 osób, a ich liczba nie spada. Powód? Warunki pracy.

Będą wyższe stawki za płatne parkowanie w Warszawie - zapowiada Ratusz

30 października 2019 r.

Ratusz chce podwyższyć stawki za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Nowe stawki miałyby zacząć obowiązywać od lata 2020 roku - zapowiedział w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Ma zostać również rozszerzona SPPN oraz powstać nowa Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania.

Nie wszyscy naukowcy w PAN z podwyżkami

17 września 2019 r.

Dopóki mała nowelizacja ustawy o PAN nie zostanie uchwalona, niektórzy dyrektorzy instytutów wstrzymują się z podnoszeniem pensji pracownikom – choć już otrzymali na to pieniądze.

Wynagrodzenie minimalne w 2020 r. Wysokość podwyżki płac przesądzona

30 lipca 2019 r.

Wszystko wskazuje, że przyszłoroczna płaca minimalna dla pracowników wyniesie 2450 zł, a stawka godzinowa dla zleceniobiorców i samozatrudnionych – 16 zł. Takie kwoty rząd zaproponował w czerwcu tego roku i przedstawił w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów, który trafił do konsultacji społecznych. Teoretycznie pozostał jeszcze ponad miesiąc na negocjacje w tej sprawie ze związkami zawodowymi i pracodawcami, ale kompromis wszystkich stron jest mało prawdopodobny.