Artykuły na temat: "PiS"

PiS kocha Berlin tak samo jak Platforma

31 października 2018 r.

 W piątek kanclerz Angela Merkel przyjedzie do Warszawy na konsultacje między rządami Polski i Niemiec. To cykliczne spotkania, które odbywają się mniej więcej raz na rok w Warszawie lub w Berlinie.

Repolonizacja przez rynek, a nie prawo. PiS kupi Radio Zet?

29 października 2018 r.

Ustawowa droga dekoncentracji wydaje się zamknięta, dlatego PiS może się pokusić o przejęcie środków masowego przekazu od zagranicznych właścicieli za pośrednictwem polskich firm i banków. Pierwszą okazją może być wystawione na sprzedaż Radio Zet.

PiS maszeruje po samodzielną większość w Sejmie

29 października 2018 r.

Zwycięzca wyborów samorządowych na szczeblu sejmikowym w późniejszych wyborach do Sejmu dodatkowo dostawał zwykle 10–11 pkt proc. Jeśli trend się utrzyma, Zjednoczona Prawica może w 2019 r. wygrać w cuglach.

Kaczyński: PiS nie jest partią wojny, chcemy współpracować

26 października 2018 r.

PiS nie jest partią wojny, jesteśmy partią zgody, chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur - powiedział w piątek w Mielcu (Podkarpacie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przypomniał, że celem PiS jest, aby dochody w Polsce osiągnęły poziom tych w krajach Europy zachodniej.

Sasin o "Tęczowym Piątku": to indoktrynacja młodzieży w szkołach

26 października 2018 r.

Jestem rozdrażniony tym, że komuś przychodzi do głowy indoktrynacja młodzieży w szkołach - tak szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin skomentował akcję promowania akceptacji osób homoseksualnych "Tęczowy Piątek", która ma się odbyć w szkołach w Polsce.

Wróbel: Nie tylko wojna polsko-polska

26 października 2018 r.

 Jan Śpiewak – uczciwy zarówno w kampanii wyborczej, jak i po niej – trzeźwo ocenił, że ruchom miejskim nie udało się w Warszawie podważyć utrwalonego układu: liczy się tylko POPiS. To samo zapewne mogliby powiedzieć inni sromotnie pobici kandydaci.

Gawłowski: Nie chcę już się mścić

26 października 2018 r.

Moja sprawa od początku była dęta. Wiadomo przez kogo. Ja nie mówię, że chcę polityków PiS wsadzić do więzienia, ale chciałbym, by ponieśli odpowiedzialność. Bo dla mnie Kaczyński jest jak Jaruzelski