Artykuły na temat: "PiS"

Michał Kamiński do PiS: Przegraliście z duchem wolności i sprawiedliwości

21 listopada 2018 r.

Przegraliście nie z Europą, przegraliście z duchem Polaków, z duchem wolności i sprawiedliwości; dziś zaczynamy marsz do wolności i zakończymy go, kiedy odejdziecie od władzy - mówił Michał Kamiński (PSL-UED) zwracając się do posłów PiS podczas debaty w Sejmie nad projektem noweli ustawy o SN.

Opole: Sejmik województwa opolskiego wybrał zarząd

21 listopada 2018 r.

Pierwszym wicemarszałkiem województwa opolskiego został Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej. Dwa stanowiska w zarządzie otrzymali politycy Platformy Obywatelskiej, do zarządu wszedł także prezes wojewódzkich struktur PSL Stanisław Rakoczy, który nie dostał się do sejmiku.

Cezary Jurkiewicz szefem klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy

20 listopada 2018 r.

Cezary Jurkiewicz został w środę wybrany na przewodniczącego klubu radnych PiS w Radzie Warszawy; wiceszefami zostali Alicja Żebrowska, Dariusz Figura i Błażej Poboży, który będzie też rzecznikiem klubu. Na sekretarza klubu wybrano Wiktora Klimiuka.

Rzeczniczka PiS zapowiada pozew przeciw Katarzynie Lubnauer

20 listopada 2018 r.

Ta sprawa zakończy się w sądzie; nie będzie tak, że nasz szef będzie pomawiany przez wszystkich i za wszystko - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do słów szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, że afera KNF "to jest afera Kaczyńskiego".

Szydło: Co rusz uruchamiany jest festiwal publikacji "anty-Szydło"

19 listopada 2018 r.

Od kilkunastu miesięcy co rusz uruchamiany jest festiwal publikacji "anty-Szydło"; nie mam nic przeciw krytyce, jeśli jest oparta na faktach, a nie na wyssanych z palca opiniach anonimowych informatorów - mówiła w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wicepremier Beata Szydło.

Gliński: PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa

19 listopada 2018 r.

Trudność budowania wspólnoty w Polsce wynika dziś z tego, że spór w kraju jest szczególnie ostry, codziennie podsycany, w warstwie językowej i symbolicznej - mówi "Wprost" wicepremier Piotr Gliński. Jak ocenia, PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa.

Polacy wybierają prawicę. Na kogo zagłosowaliby w wyborach do Sejmu? [SONDAŻ]

17 listopada 2018 r.

Gdyby w wyborach do Sejmu PiS startowało jako Zjednoczona Prawica (z Porozumieniem i Solidarną Polską) otrzymałoby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby PO, jako Koalicję Obywatelską z Nowoczesną - wynika z listopadowego sondażu Kantar Public.

Wróbel: Jak wymyślić własny sukces

16 listopada 2018 r.

 Wywiad premiera Glińskiego dla Magdaleny Rigamonti, publikacja negocjacji byłego już szefa KNF z biznesmenem oraz ujawnienie historii muzyka (uff, cudzoziemskiego), który wymyślił własne dokonania, zbiegły się w czasie przypadkowo.

Komitet Polityczny PiS zarekomendował zarządy pięciu województw

15 listopada 2018 r.

Komitet Polityczny PiS zarekomendował w czwartek listy kandydatów na marszałków i członków zarządów pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego, w których może samodzielnie obsadzić władze samorządowe.