Artykuły na temat: "PiS"

Szydło: Udowodniliśmy, że jesteśmy ekipą, która dotrzymuje słowa

1 grudnia 2018 r.

Udowodniliśmy, że jesteśmy ekipą, która dotrzymuje słowa; ten czas, który jest za nami wykorzystaliśmy dobrze, ale to nie znaczy, że przed nami nie ma trudnych wyzwań - musimy podejmować wielki wysiłek, aby je zrealizować - podkreśliła wicepremier ds. społecznych Beata Szydło.

To nie koniec eksperymentów w Sądzie Najwyższym

27 listopada 2018 r.

Nie możemy po prostu wrócić do status quo sprzed zmian wprowadzonych przez PiS. Niekonstytucyjne rozwiązania należy odwrócić, ale poza tym trzeba zaproponować nowe, które uwzględnią słuszną krytykę, uzasadnione postulaty recenzentów wymiaru sprawiedliwości.

Kasprzycka: Doktryna szoku bezsensownego

22 listopada 2018 r.

Doktryna szoku – pojęcie opisane przez Naomi Klein w książce pod tym właśnie tytułem – zakłada, że fundamentalne przebudowy reguł rządzących państwem i/lub gospodarką najlepiej robi się w momentach najgłębszych kryzysów.

Opole: Sejmik województwa opolskiego wybrał zarząd

21 listopada 2018 r.

Pierwszym wicemarszałkiem województwa opolskiego został Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej. Dwa stanowiska w zarządzie otrzymali politycy Platformy Obywatelskiej, do zarządu wszedł także prezes wojewódzkich struktur PSL Stanisław Rakoczy, który nie dostał się do sejmiku.

Michał Kamiński do PiS: Przegraliście z duchem wolności i sprawiedliwości

21 listopada 2018 r.

Przegraliście nie z Europą, przegraliście z duchem Polaków, z duchem wolności i sprawiedliwości; dziś zaczynamy marsz do wolności i zakończymy go, kiedy odejdziecie od władzy - mówił Michał Kamiński (PSL-UED) zwracając się do posłów PiS podczas debaty w Sejmie nad projektem noweli ustawy o SN.

Cezary Jurkiewicz szefem klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy

20 listopada 2018 r.

Cezary Jurkiewicz został w środę wybrany na przewodniczącego klubu radnych PiS w Radzie Warszawy; wiceszefami zostali Alicja Żebrowska, Dariusz Figura i Błażej Poboży, który będzie też rzecznikiem klubu. Na sekretarza klubu wybrano Wiktora Klimiuka.

Rzeczniczka PiS zapowiada pozew przeciw Katarzynie Lubnauer

20 listopada 2018 r.

Ta sprawa zakończy się w sądzie; nie będzie tak, że nasz szef będzie pomawiany przez wszystkich i za wszystko - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do słów szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, że afera KNF "to jest afera Kaczyńskiego".

Szydło: Co rusz uruchamiany jest festiwal publikacji "anty-Szydło"

19 listopada 2018 r.

Od kilkunastu miesięcy co rusz uruchamiany jest festiwal publikacji "anty-Szydło"; nie mam nic przeciw krytyce, jeśli jest oparta na faktach, a nie na wyssanych z palca opiniach anonimowych informatorów - mówiła w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wicepremier Beata Szydło.

Gliński: PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa

19 listopada 2018 r.

Trudność budowania wspólnoty w Polsce wynika dziś z tego, że spór w kraju jest szczególnie ostry, codziennie podsycany, w warstwie językowej i symbolicznej - mówi "Wprost" wicepremier Piotr Gliński. Jak ocenia, PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa.