Artykuły na temat: "PiS"

48 godzin antypedofilskiego uniesienia [OPINIA]

20 maja 2019 r.

Nie będę się dziwić, że film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” został opublikowany dwa tygodnie przed wyborami. Nie będę się też dziwić, że rządząca partia wykorzystuje ten wstrząs dla własnych celów.

PiS przed Koalicją Europejską, ale różnica jest minimalna [SONDAŻ]

19 maja 2019 r.

„Mobilizacja” – to słowo klucz do wyniku wyborów. Sondaż IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej, dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl pokazuje, że zdecyduje ona zarówno o tym, kto tę elekcję wygra, jak i kto w ogóle będzie mógł liczyć na mandaty europosłów. By to zrobić, trzeba przekroczyć wyborczy próg, czyli zdobyć przynajmniej 5 proc. głosów. 52 proc. pytanych deklaruje udział w wyborach, choć tych zdecydowanych jest tylko 39 proc. – To wskazuje, że frekwencja może wynieść 35–37 proc. – twierdzi Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kto faworytem jesiennych wyborów do Sejmu? [SONDAŻ]

18 maja 2019 r.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałoby PiS z poparciem 36 proc.; drugie miejsce zajęłaby PO (21,6 proc.) - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Nowelizacja Kodeksu karnego. Gasiuk-Pihowicz dla GP.pl: Problem nie polega na tym, że pedofile za krótko siedzą w więzieniu, ale że do niego nie trafiają

16 maja 2019 r.

W Sejmie już drugie czytanie projektu nowelizacji reformującego z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości prawo karne. Przepisy mają przede wszystkim zaostrzyć kary za pedofilię. Posłowie opozycji nie kryją jednak oburzenia. Ich zdaniem nowela to oszustwo i zabawa w szeryfa, która zamiast wzmocnić wykrywalność, zaostrza kary. Głos zabrali też karniści, twierdząc, że zmiany wprowadzają chaos i są powrotem do komunistycznego Kodeksu karnego.

Warszawa: Policja zatrzymała aktywistów protestujących pod siedzibami PIS i PO

14 maja 2019 r.

Trwają zatrzymania aktywistek i aktywistów biorących udział w proteście na siedzibach PiS i PO. "Przyjęto zawiadomienie dot. naruszenia miru domowego. Pierwsze osoby zostały już zatrzymane. Odpowiedzialność w tym przypadku to nawet rok pozbawienia wolności" - poinformował PAP kom. Sylwester Marczak, Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Będzie 40 proc. frekwencji na eurowyborach? Jeśli tak, to jest szansa dla Koalicji, by wygrać z PiS

10 maja 2019 r.

W porównaniu z eurowyborami 2014 niezwykle zmobilizowane są grupy, które sprzyjają opozycji: kobiety, osoby w wieku 45-54, mieszkańcy metropolii, z wykształceniem wyższym, mniej związani z Kościołem, o poglądach lewicowych. PiS sprzyja ożywienie wyborców najstarszych, z miasteczek i wykształceniem zawodowym, ale to może nie wystarczyć do zwycięstwa – pisze OKO.press.

Kaczyński: Europa ma jednoznaczne fundamenty - chrześcijańskie

7 maja 2019 r.

Europa rozumiana jako pewna całość ma fundamenty zupełnie jednoznaczne - one są chrześcijańskie; jak ktoś chce ją zniszczyć, to atakuje to, co jest tym fundamentem - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego.

Fundusz wspierania polityków PiS

7 maja 2019 r.

Przewidywania DGP szybko zresztą znalazły potwierdzenie w faktach, a następnie w raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która w 2018 r. wytknęła, że po zmianie prawa pieniądze zaczęły szerokim strumieniem płynąć do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i na reklamę samego funduszu, przemianowanego – zgodnie z widocznym od kilku lat trendem zmieniania nazw wszystkiego, co się da – na Fundusz Sprawiedliwości.