Artykuły na temat: "PiS"

Rzecznik SN: Protesty wyborcze PiS są mało konkretne

23 października 2019 r.

W proteście wyborczym trzeba przedstawić jakiś zarzut poparty okolicznościami, z których wynika, że doszło do błędu - podkreślił w środę w TOK FM rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski. W jego ocenie protesty złożone przez PiS są - na pierwszy rzut oka - mało konkretne.

Kryszkiewicz: Podwójne standardy w Pałacu Prezydenckim [OPINIA]

23 października 2019 r.

Założenie koszulki z napisem „Konstytucja”, udział w proteście przeciwko zmianom w prawie, zabranie głosu w debacie na temat wymiaru sprawiedliwości. Te wszystkie działania sędziów od dłuższego czasu są uznawane przez reprezentujących głowę państwa ministrów (i nie tylko przez nich) za naruszające zasadę apolityczności orzekających. I potępiane z całą mocą.

Zacięta podjazdowa wojna o większość w Senacie

23 października 2019 r.

Gra idzie o dziewięć mandatów. Podważenie części z nich spowoduje przejęcie Senatu przez PiS lub umocni opozycję. Możliwa wydaje się powtórka wyborów w okręgu nr 2.

Najlepszy kandydat na premiera? Zobacz, kogo wskazują Polacy [SONDAŻ]

22 października 2019 r.

Większość wskazuje Mateusza Morawieckiego jako najlepszego kandydata na premiera: tak typuje 70 proc. wyborców PiS pytanych przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. Jarosława Kaczyńskiego wskazuje 23 proc. – Morawiecki jest wyżej oceniany przez respondentów niż przez aktyw partyjny. Prezes jest popularny w aparacie PiS, który widzi w nim gwarancję stabilizacji – mówi politolog Antoni Dudek.

PiS wiedział o majątku szefa NIK, ale ostrzeżenia lekceważył. Kto ochrania Banasia?

22 października 2019 r.

Gdy Marian Banaś zostawał w listopadzie 2015 r. wiceministrem finansów i szefem Służby Celnej, musiał wypełnić ankietę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To warunek konieczny, aby uzyskać dostęp do najważniejszych tajemnic państwowych, co na jego stanowisku jest niezbędne. ABW bada cały majątek, wszystkie umowy zakupu i sprzedaży nieruchomości, pożyczki, kredyty. Pod lupę trafia całe życie przyszłego urzędnika. Dlatego twierdzenie, że służby potraktowały Banasia w sposób ulgowy, to wyraz wyjątkowej naiwności. Tym bardziej że przed objęciem stanowiska wiceministra finansów w 2005 r. musiał też trafić do „wirówki” służb.

Żółciak: Apel Jakiego wołaniem o Tea Party [OPINIA]

21 października 2019 r.

Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”. – Jeżeli prawica nie zareaguje na te procesy u fundamentów, to po tej kadencji, za 4 lata, kolejne kilka milionów ludzi skończy ten proces „socjalizacji” i prawica nie będzie miała czego szukać w Sejmie – diagnozuje.

PiS nie będzie umierał za Banasia

21 października 2019 r.

Jeśli sprawą oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli zainteresuje się prokuratura, to nikt nie będzie bronił jego immunitetu w Sejmie.