Artykuły na temat: "partie polityczne"

Konserwatywna rewolucja. Czy CSU zachowa rząd dusz?

7 maja 2019 r.

Twórca potęgi CSU, Franz Josef Strauss, i zarazem bête noire PRL-owskiej propagandy wykorzystywał swój talent oratorski przede wszystkim do uderzania w SPD. Od jego czasów sporo się zmieniło.

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Poparcie dla PiS nie słabnie [SONDAŻ]

19 marca 2019 r.

41,6 proc. badanych deklaruje, że odda głos na PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na Koalicję Europejską oddać głos chce 37,2 proc. respondentów - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu IBRiS dla Radia ZET. Wiosna Roberta Biedronia może liczyć na 6,6 proc. głosów.

Tejchman: Bądźmy poważni [KOMENTARZ]

21 lutego 2019 r.

Coraz częściej dopada mnie przerażająca myśl – a co jeśli politycy naprawdę nie mają w głowach żadnego planu ani celu? Czy to możliwe, żeby w sprawach, które dotyczą majątku, mieszkań, pracy i pieniędzy setek tysięcy ludzi po prostu starali się kopnąć kamień politycznego zobowiązania jeszcze trochę dalej? Czy to możliwe, żeby rządzący odsuwali od siebie problem i starali się – zamiast przemyślanego długofalowego rozwiązania – wprowadzić w życie pomysły, których jedyną zaletą będzie możliwość wskazania, że spełniono nieprzemyślane wyborcze zobowiązanie?

Tusk: Nie potrzeba dziś w Polsce kolejnej, nowej partii politycznej

20 lutego 2019 r.

Nie potrzeba dziś w Polsce kolejnej, nowej partii politycznej - oświadczył w środę szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Skierował też uwagę pod adresem liderów partii opozycyjnych i demokratycznych, które chcą zmian w Polsce, by nie kłócili się ze sobą.

Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

7 lutego 2019 r.

- Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Hiszpania: Katalońscy separatyści promują ideę secesji za granicą

11 stycznia 2019 r.

Członkowie separatystycznych ugrupowań z Katalonii, PDeCAT i ERC, organizują od piątku do poniedziałku debaty promujące ideę secesji tego regionu od Hiszpanii. W wydarzeniach o charakterze międzynarodowym biorą udział m.in. kataloński premier Quim Torra oraz jego poprzednik Carles Puigdemont.