Artykuły na temat: "partie polityczne"

Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

11 października 2019 r.

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

Potocki: Wschód ma specyficzne podejście do wyborów [WYWIAD]

10 października 2019 r.

- W wyborach prezydenckich na Ukrainie kandydował Wasyl Protywsich, czyli „przeciw wszystkim”, emeryt z Iwano-Frankowska, który zmienił nazwisko, licząc, że ludzie mający dość polityków wybiorą jego – mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Michał Potocki.

Kidawa-Błońska liderką w Warszawie. Gdzie wystartuje Schetyna?

3 września 2019 r.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest liderką listy KO do Sejmu w Warszawie, a szef PO Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach z pierwszego miejsca listy KO we Wrocławiu - poinformowano podczas wtorkowej inauguracji kampanii Koalicji Obywatelskiej.

Neumann: Inni mogą się bić o przekroczenie progu, my gramy o zwycięstwo [WYWIAD]

27 czerwca 2019 r.

- Nie będziemy zakładnikami hamletyzowania mniejszych partii opozycyjnych. Nasza oferta jest prosta: budujemy blok, ustalamy program i bronimy go potem. Jeśli ktoś uważa, że jego pomysły są najważniejsze, to się pewnie nie dogadamy - mówi w rozmowie z DGP Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.