Artykuły na temat: "partie polityczne"

Budka: Próby nacisku i zastraszania sędziów – bezprawne i karygodne

25 listopada 2019 r.

Jakiekolwiek próby nacisku i zastraszania przez obecną władzę polskich sędziów, tylko dlatego, że stoją na straży polskiej konstytucji, niezależności wymiaru sprawiedliwości i niezawisłości sędziowskiej, należy uznać za bezprawne i karygodne – oświadczył szef klubu KO Borys Budka.

Sejm wybrał składy osobowe komisji

13 listopada 2019 r.

W środę w głosowaniu wybrane zostały składy osobowe sejmowych komisji. W IX kadencji Sejmu pracować będzie 29 komisji stałych. Inauguracyjne posiedzenia większości komisji, na których mają zostać wybrane ich prezydia, odbędą się w czwartek.

Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

11 października 2019 r.

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

Potocki: Wschód ma specyficzne podejście do wyborów [WYWIAD]

10 października 2019 r.

- W wyborach prezydenckich na Ukrainie kandydował Wasyl Protywsich, czyli „przeciw wszystkim”, emeryt z Iwano-Frankowska, który zmienił nazwisko, licząc, że ludzie mający dość polityków wybiorą jego – mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Michał Potocki.

Kidawa-Błońska liderką w Warszawie. Gdzie wystartuje Schetyna?

3 września 2019 r.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest liderką listy KO do Sejmu w Warszawie, a szef PO Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach z pierwszego miejsca listy KO we Wrocławiu - poinformowano podczas wtorkowej inauguracji kampanii Koalicji Obywatelskiej.