Artykuły na temat: "pacjenci"

Naczelna Izba Aptekarska: Apteki mogą wydawać leki z metforminą

4 grudnia 2019 r.

 Apteki mogą obecnie wydawać leki zawierające metforminę – poinformowała w środę Naczelna Izba Aptekarska. Podstawą wstrzymania bądź wycofania leku z obrotu są oficjalne decyzje Głównego Inspektora Farmaceutycznego – przypomniała NIA.

Szumowski: Istotne jest przemodelowanie opieki zdrowotnej

18 listopada 2019 r.

Istotne jest przemodelowanie opieki zdrowotnej tak, aby system stawał się przyjazny dla pacjentów. Jednak jest to proces długofalowy – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, inaugurując w Warszawie dwudniowy kongres "Zdrowie Polaków 2019".

Lekarz rodzinny dostępny online. Tylko czy to ma sens?

14 listopada 2019 r.

Ułatwienie dla pacjentów czy krok w kierunku 24-godzinnego POZ? Lekarze przekonują, że przy obecnych zasobach sprzętowych i kadrowych wprowadzenie teleporady niewiele zmieni. Dyrektorzy szpitali liczą jednak, że większa dostępność lekarzy rodzinnych odciąży oddziały ratunkowe.

Leków nadal brakuje w aptekach

14 października 2019 r.

44 pozycje. Tyle liczy lista produktów, których dostępność jest drastycznie ograniczona i nie mają ani jednego dobrego zamiennika.

Opieka nad uczniami pułapką na dentystów

16 września 2019 r.

Stomatolog, który lecząc dzieci, przekroczy wartość umowy z NFZ, wpadnie w pułapkę nadywkonań – uważa Naczelna Rada Lekarska. Jej zdaniem zarządzenie dostosowujące stan prawny do przepisów ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami zawiera rozwiązania dalece niekorzystne dla dentystów.

Niektóre szpitale zmniejszą przyjęcia pacjentów. Wszystko dlatego, że leczą szybko i sprawnie?

20 sierpnia 2019 r.

Zmniejszamy w tym półroczu przyjęcia pacjentów – mówi mi w niezobowiązującej rozmowie jedna z dyrektorek szpitala. I dodaje, że dostali po łapach za to, że leczą szybko i sprawnie. Jej zdaniem to wszystko efekt sieci (czyli nowego systemu finansowania szpitali) – ich placówka przyjęła więcej chorych, ale nie dostała za to zwiększonych środków z NFZ. Mówi wprost: sieć zabetonowała działający do tej pory system. I nie opłaca się działać ani gorzej, ani lepiej.