Artykuły na temat: "odszkodowania"

Opóźnienie pociągu: O jakie odszkodowanie może starać się pasażer?

25 października 2019 r.

Wybierając środek komunikacji zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale także na czas dotarcia do wybranego miejsca. Dlatego jednym z najczęściej wybieranych przez nas środków transportu jest pociąg. Doświadczenie życiowe pokazuje jednak, że i one nie są niezawodne. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym potrafią mocno utrudnić życie pasażerom. Jeden z portali informacyjnych podał swojego czasu informację, że rekordowe opóźnienie pociągu wyniosło 1100 minut! Co w takiej sytuacji może zrobić poszkodowany pasażer, któremu zależało przecież na dotarciu do punktu docelowego w określonym czasie?

NSA: Odszkodowanie za hałas na budowie jest opodatkowane

22 października 2019 r.

Podatniczka, która na podstawie ugody pozasądowej dostała zadośćuczynienie za utrudnienia i niedogodności związane z budową centrum handlowego, musi rozliczyć się z otrzymanych pieniędzy z fiskusem – orzekł NSA.

Jednorazowe odszkodowanieod ZUS [ŚCIĄGAWKA]

8 sierpnia 2019 r.

Przysługuje ono ubezpieczonemu, który na skutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Mimo że jest wypłacane z ubezpieczenia wypadkowego, nie jest uzależnione od wysokości składki.

Odsetki to nie odszkodowanie. Są z PIT

18 lipca 2019 r.

Odsetki za spóźnioną wypłatę odszkodowania bądź zadośćuczynienia nie są zwolnione z podatku – orzekł po raz kolejny Naczelny Sąd Administracyjny.

Renta wyrównawcza. Kiedy i komu jest przyznawana?

14 lipca 2019 r.

Utrata zdolności do pracy zarobkowej, zwiększenie się potrzeb albo zmniejszenie widoków powodzenia na przyszłość daje poszkodowanemu w wypadku podstawy do żądania renty wyrównawczej od osoby zobowiązanej.