Artykuły na temat: "MRPiPS"

MRPiPS: Ponad 25 tys. wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej

2 kwietnia 2020 r.

Przedsiębiorcy złożyli już ponad 25 tys. wniosków o wsparcie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej - poinformowało PAP ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdecydowana większość wniosków dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS.

Senat debatuje nad ustawą w sprawie trzynastych emerytur i rent

5 lutego 2020 r.

Na posiedzeniu plenarnym Senatu w środę rozpoczęła się debata nad ustawą o corocznej wypłacie tzw. trzynastej emerytury i renty. W 2020 r. koszt wypłaty świadczeń ma wynieść ok. 11,7 mld zł. Otrzyma je około 9,8 mln uprawnionych.

Resort pracy nie planuje zmiany definicji dochodu

28 stycznia 2020 r.

Nie jest planowana zmiana w przepisach, które wyłączałyby 500+ dla osób niepełnosprawnych z kryterium dochodowego przy ubieganiu się o świadczenia niepieniężne z pomocy społecznej.

Stopa bezrobocia w grudniu 2019 roku. MRPiPS podaje dane

9 stycznia 2020 r.

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,1 punktu procentowego – poinformowała w czwartek PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

MRPiPS o dokumentacji pracowniczej. Najważniejsze stanowiska z 2019 roku

2 stycznia 2020 r.

W 2019 r. problematyka dokumentacji pracowniczej budziła najwięcej wątpliwości i doczekała się aż kilkudziesięciu urzędowych stanowisk (w większości wydanych na prośbę DGP), w tym zwłaszcza Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort wyjaśnia w nich zawiłości wynikające z przepisów kodeksu pracy oraz rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz.U. poz. 2369). Dzisiaj przedstawiamy najważniejsze z nich, dokonując niejako podsumowania minionego roku.