Artykuły na temat: "medycyna"

Alternatywna medycyna ma szanse na oszczędności w VAT

11 lipca 2019 r.

Chiropraktycy i osteopaci mogą korzystać z preferencji podatkowych tak jak tradycyjne zawody medyczne. Ważne jednak, aby kontrolę nad procesem ich kształcenia i kwalifikacjami zawodowymi sprawowało państwo.

IPN odnalazł w Beskidach ludzkie szczątki i resztki umundurowania

10 lipca 2019 r.

Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN podczas prac pod szczytem Leskowca w Beskidzie Małym odnaleźli ludzkie szczątki i części umundurowania – podał w środę małopolski oddział IPN. Instytut szukał tam partyzanta z oddziału Jana Ziomkowskiego „Śmiałego”.

Więcej miejsc dla przyszłych lekarzy

5 czerwca 2019 r.

O ponad 300 zwiększy się – w stosunku do zeszłego roku akademickiego – liczba miejsc na kierunku lekarskim. W sumie uczelnie będą mogły przyjąć 8331 studentów. Dla przyszłych stomatologów zarezerwowano 1416 miejsc.

Więcej specjalizacji lekarzy

3 czerwca 2019 r.

Lekarz będzie mógł zostać dziecięcym psychoterapeutą, a fizjoterapeuta – specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Przygotowane przez resort zmiany sprawią, że dla wykonujących zawody medyczne dostępnych będzie więcej specjalizacji.

Boom na kierunki medyczne

20 maja 2019 r.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpocznie wkrótce kształcenie lekarzy. Na zielone światło czekają jeszcze dwa wnioski złożone przez uczelnie niepubliczne.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna. Pielęgniarki walczą o lepsze warunki

8 kwietnia 2019 r.

Konieczne jest ustalenie wyceny porady pielęgniarskiej na zupełnie innych zasadach, by świadczenie to było atrakcyjne zarówno dla świadczeniodawców, jak i dla pielęgniarek – przekonują pielęgniarski samorząd oraz zawiązek zawodowy. I chcą o tym rozmawiać z Ministerstwem Zdrowia.