Artykuły na temat: "Małgorzata Gersdorf"

Gersdorf: Gdyby nie polscy sędziowie nie byłoby niepodzielnej Rzeczypospolitej

8 listopada 2018 r.

Gdyby nie polscy sędziowie nie byłoby jednej, niepodzielnej Rzeczypospolitej - podkreśliła Małgorzata Gersdorf w Adresie I prezesa SN z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Dodała, że niezależność wymiaru sprawiedliwości powinna być wartością nadrzędną dla wszystkich partii i stronnictw politycznych.

Spór o Sąd Najwyższy: Rząd spuszcza z tonu

26 października 2018 r.

PiS dostrzegł, że twardy kurs w sporze o reformę sądownictwa może oznaczać kłopoty w wyborach europejskich, dlatego myśli o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

Sędzia Gersdorf zaproszona na spotkanie prezesów SN państw UE

26 września 2018 r.

Sędzia Małgorzata Gersdorf została zaproszona na odbywające się w dniach od 27 do 29 września w niemieckim Trybunale Federalnym (BGH) w Karlsruhe doroczne kolokwium Sieci Prezesów Sądów Najwyższych Unii Europejskiej - poinformował w środę BGH.

Mateusz Morawiecki spotkał się z Małgorzatą Gersdorf

19 września 2018 r.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z prof. Małgorzatą Gersdorf - potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik SN Michał Laskowski. Nie chciał jednak mówić o szczegółach trwającego około pół godziny spotkania, które odbyło się w siedzibie Sądu Najwyższego.

Prezes Gersdorf: Prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła

21 lipca 2018 r.

Prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła, które zostało wyrządzone polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez ustawy uchwalone w ciągu ostatnich dwóch i pół roku - mówiła w piątek podczas wykładu w Karlsruhe sędzia Małgorzata Gersdorf,pierwsza prezes SN.