Artykuły na temat: "lewica"

„Czy PiS zamierza walczyć z Kartą Nauczyciela?” ZNP i Lewica pytają ministra Piontkowskiego

12 grudnia 2019 r.

Czy MEN planuje zniesienie Karty Nauczyciela? W jakim zakresie planowane są zmiany w Karcie Nauczyciela i w jakim terminie? Jakie inne zmiany planuje ministerstwo, jeśli chodzi o warunki zatrudniania nauczycieli? - pyta ZNP i posłowie lewicy po wypowiedzi Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, przewodniczącej Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży dla Dziennika Gazety Prawnej.

Wróbel: Nie ma symetryzmu, jest Lewica

29 listopada 2019 r.

Symetryzm toruje drogę do władzy obecnej już w Sejmie Lewicy. Powstał jako ruch nie tyle intelektualny, ile emocjonalny, ułatwiający ludziom myślącym zachowanie zdrowej psychiki.

PiS i PO tracą w najnowszym sondażu. Kto zyskuje?

26 listopada 2019 r.

32,1 proc. respondentów wskazuje, że Lewica jest tym ugrupowaniem, które w obecnej kadencji ma największe szanse stać się główną siłą opozycyjną - wynika z sondażu IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej". KO jest druga z wynikiem 29,9 proc., a trzecie PSL – 11,3 proc.

Zaremba o kulisach negocjacji ws. trzydziestokrotności. "Zandberg może grać o znacznie więcej"

21 listopada 2019 r.

Rezygnacja PiS z forsowania ustawy kasującej pułap 30-krotności płatności składek na ZUS została przyćmiona przez emocje związane z exposé premiera i debatą nad nim. Ale tylko trochę. Komentatorzy mają świadomość doniosłości tego zdarzenia. Z jednej strony – merytorycznej. Mateuszowi Morawieckiemu będzie jeszcze trudniej złożyć najbliższy budżet. Ale też i politycznej. Przetestowano siłę koalicjanta, partii Jarosława Gowina.