Artykuły na temat: "leki"

Dywersja przeciwko polityce lekowej państwa

3 września 2019 r.

- Zajmuję się rynkiem aptecznym już od kilkudziesięciu lat. I tak jak wiele rzeczy krytykuję, ale rozumiem, dlaczego są lub nie są robione, tak tego, dlaczego wojewódzcy inspektorzy farmaceutyczni podlegają wojewodom – po prostu nie rozumiem. To dywersja przeciwko przyzwoitej polityce lekowej państwa - mówi Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, były opolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny.

Wywóz leków nadal bezkarny

2 września 2019 r.

Ponad 280 mln zł. Sankcje finansowe w takiej wysokości nałożył główny inspektor farmaceutyczny na podmioty uczestniczące w zabronionym procederze (według stanu na 31 lipca 2019 r.). Sęk w tym, że ani jeden złoty z tej kwoty nie został wyegzekwowany. Przestępcy śmieją się w twarz państwu, które egzekucję może prowadzić co najwyżej wobec słupów, wśród których dominują obcokrajowcy i bezdomni.

Niektóre leki od września będą tańsze

29 sierpnia 2019 r.

Lek dla dzieci po przeszczepach w znacznie obniżonej cenie, preparaty stosowane w łuszczycy, padaczce i chorobie Leśniowskiego-Crohna – to niektóre z nowości na wrześniowej liście refundacyjnej.

Kryzys lekowy bez prostej recepty [DEBATA DGP]

20 sierpnia 2019 r.

O przyczynach niedoboru leków w polskich aptekach i pomysłach na rozwiązanie tego problemu, o bezpieczeństwie lekowym Polaków, a także o potrzebach i bolączkach krajowego przemysłu farmaceutycznego rozmawiali uczestnicy debaty DGP.

Lekarze niby farmaceutów wspierają, ale nie do końca

15 sierpnia 2019 r.

Rolą farmaceuty powinno być fachowe wspieranie działalności zawodowej lekarzy, a nie jej zastępowanie w bliżej nieokreślony sposób. To najistotniejsze zdanie ze stanowiska prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty. Środowisko lekarskie bowiem co do zasady aptekarzom kibicuje. Ale jednocześnie chroni swego, co w wielu miejscach oznacza krytykę projektu.