Artykuły na temat: "leczenie"

NFZ ukarał szpitale. Kary sięgają ponad 300 tys. zł

22 lipca 2019 r.

 Kary finansowe od 40 do ponad 300 tys. zł nałożył śląski NFZ na szpitale, w których doszło do bulwersujących opinię publiczną nieprawidłowości w opiece nad pacjentami w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR).

Specjalizacje pielęgniarskie z większym nadzorem

17 lipca 2019 r.

Możliwość zwiększenia liczebności komisji przy przeprowadzaniu państwowego egzaminu w wybranych dziedzinach pielęgniarstwa przewiduje nowe rozporządzenie resortu zdrowia. W najbliższej sesji przystąpi do niego ok. 2 tys. osób – stąd konieczność zmiany przepisów.

Rząd we wtorek o komisji ds. pedofilii i obniżeniu stawki PIT do 17 proc.

15 lipca 2019 r.

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy powołującej państwową komisję ds. pedofilii oraz propozycją zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która przewiduje podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

Kryzys lekowy: Lekarz Szumowski nie chce leczyć chorej Polski

10 lipca 2019 r.

Samorząd aptekarski, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, kilkudziesięciu farmaceutów, którzy wypowiadali się pod nazwiskiem, kilkunastu specjalizujących się w tematyce lekowej dziennikarzy i wreszcie co najmniej kilkuset pacjentów odpytywanych przez radiostacje i stacje telewizyjne. Wszyscy oni mówią, że tak wielkiego kryzysu lekowego w Polsce jeszcze nie było.

Więcej specjalizacji lekarzy

3 czerwca 2019 r.

Lekarz będzie mógł zostać dziecięcym psychoterapeutą, a fizjoterapeuta – specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego. Przygotowane przez resort zmiany sprawią, że dla wykonujących zawody medyczne dostępnych będzie więcej specjalizacji.

Marek Balicki: NFZ utrudnia reformę psychiatrii [WYWIAD]

3 czerwca 2019 r.

- Oczekiwania środowisk, które działają na rzecz zmian, są takie, by resort zdrowia wpłynął na działania płatnika. W końcu to minister nadzoruje fundusz i kształtuje politykę zdrowotną, a nie odwrotnie -Marek Balicki, szef biura pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Lekarze manifestowali w Warszawie. "Stop śmierci w kolejkach" [ZDJĘCIA]

1 czerwca 2019 r.

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę manifestacja zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, którzy protestowali przeciwko niedofinansowaniu publicznej ochrony zdrowia. Wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński, który wyszedł do protestujących, podkreślał, że nakłady na zdrowie są podnoszone.

Eksperci: w 2030 r. liczba palących Polaków powinna spaść poniżej 5 proc.

31 maja 2019 r.

Wprowadzane zmiany w prawie oraz edukacja prozdrowotna powinny doprowadzić do tego, by w 2030 r. liczba palących Polaków była mniejsza niż 5 proc. Obecnie odsetek ten wynosi 24 proc. - podkreślali w piątek eksperci - uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji Światowego Dnia bez Papierosa.