Artykuły na temat: "leczenie"

Opieka dentystyczna w szkołach tylko na papierze

10 października 2019 r.

Nie ma wystarczającej liczby gabinetów stomatologicznych, by objąć opieką uczniów – to powoduje, że prawie miesiąc po wejściu w życie nowej ustawy, zwłaszcza w dużych miastach, w praktyce ona nie istnieje.

Opieka nad uczniami pułapką na dentystów

16 września 2019 r.

Stomatolog, który lecząc dzieci, przekroczy wartość umowy z NFZ, wpadnie w pułapkę nadywkonań – uważa Naczelna Rada Lekarska. Jej zdaniem zarządzenie dostosowujące stan prawny do przepisów ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami zawiera rozwiązania dalece niekorzystne dla dentystów.

Pacjent do specjalisty zamiast na SOR? NFZ zapłaci więcej

16 września 2019 r.

Ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych to nowy zakres świadczeń, który wprowadza Narodowy Fundusz Zdrowia. Przychodnie dostaną za nie więcej pieniędzy. W zamyśle ma to rozwiązać problem zgłaszania się na szpitalne oddziały ratunkowe (SOR) pacjentów, którzy nie mogą dostać się do poradni.

Nowela Prawa farmaceutycznego z podpisem prezydenta

9 sierpnia 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę nowelizującą Prawo farmaceutyczne – podała w piątek kancelaria głowy państwa. Regulacja rozszerza katalog leków, które są dostępne w aptece dla podmiotów innych niż pacjenci lub podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Pacjenci kardiologiczni w specjalnych rejestrach

7 sierpnia 2019 r.

Poprawę opieki nad pacjentami z niewydolnością serca zakłada projekt rozporządzenia w sprawie Krajowego Rejestru Mechanicznego Wspomagania Krążenia, który trafił właśnie do konsultacji.

W Warszawie powstanie klinika "Budzik" dla dorosłych w śpiączce

24 lipca 2019 r.

Mazowsze będzie miało klinikę „Budzik” dla dorosłych osób w śpiączce. Powstanie na działce użyczonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, który będzie partnerem medycznym tego przedsięwzięcia.

NFZ ukarał szpitale. Kary sięgają ponad 300 tys. zł

22 lipca 2019 r.

 Kary finansowe od 40 do ponad 300 tys. zł nałożył śląski NFZ na szpitale, w których doszło do bulwersujących opinię publiczną nieprawidłowości w opiece nad pacjentami w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR).