Artykuły na temat: "Krajowa Rada Sądownictwa"

Spór o udział w kampanii członka KRS nie gaśnie

3 października 2019 r.

Jak informowaliśmy jako pierwsi w poniedziałkowym numerze DGP, Wiesław Johann, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie udzielił poparcia startującemu w wyborach do Sejmu z listy PiS Adamowi Borowskiemu.

Antysemickie wpisy członka KRS: Rada odracza zajęcie stanowiska

20 września 2019 r.

Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła w piątek zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów wiązanych z jednym z jej członków; do dyskusji w tej sprawie Rada ma wrócić po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.

Afera hejterska: Burzliwe obrady KRS

2 września 2019 r.

Krajowej Radzie Sądownictwa nie udało się odnieść do tzw. afery hejterskiej ani do oświadczeń złożonych przez tych członków KRS, których nazwiska są z aferą łączone.

Przewodniczący KRS: Doniesienia Onetu podważają naszą wiarygodność

23 sierpnia 2019 r.

Doniesienia o działalności hejterskiej, w których pojawiają się członkowie Krajowej Rady Sądownictwa podważają wiarygodność Rady - powiedział PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur. Dodał, że jeśli te informacje się potwierdzą to sędziowie ci powinni zrezygnować z członkostwa w Radzie.

KRS nie chce, by kontrolowano jej decyzje

8 maja 2019 r.

Pytania prejudycjalne, jakie zadał Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej Naczelny Sąd Administracyjny, powinny zostać wycofane. Uważa tak Krajowa Rada Sądownictwa, która na wczorajszym posiedzeniu uchwaliła stanowisko w sprawie zawisłej przed TSUE.

Hermeliński: Nie mamy legalnej Krajowej Rady Sądownictwa [WYWIAD]

25 marca 2019 r.

Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej, przestrzega przed upolitycznieniem PKW, która m.in. rozlicza sprawozdania finansowe partii politycznych. – Dziś robią to sędziowie, od przyszłego roku zajmą się tym politycy – wskazuje.

TK oceni ustawę o KRS. Wątpliwości narastają

14 marca 2019 r.

Dziś Trybunał Konstytucyjny ma stwierdzić, czy przepisy mówiące o tym, że sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa wybiera Sejm, są zgodne z ustawą zasadniczą. Mnożą się jednak wątpliwości, czy sposób procedowania w tej sprawie nie doprowadzi do wydania orzeczenia z rażącym naruszeniem prawa.

Kolejny wniosek skarżący przepisy ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa

27 lutego 2019 r.

Do Trybunału Konstytucyjnego trafił kolejny wniosek skarżący przepisy ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 84). Został on połączony ze złożonym pod koniec listopada zeszłego roku wnioskiem autorstwa samej KRS. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dwa fakty: sprawę do TK wnieśli senatorowie PiS, a treść ich wystąpienia jest niemal identyczna, jak tego przygotowanego przez radę.