Artykuły na temat: "Krajowa Rada Sądownictwa"

Jest wniosek o uchylenie nakazu przedstawienia list poparcia do KRS

3 grudnia 2019 r.

Kancelaria Sejmu skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o uchylenie postanowienia nakazującego jej przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa - poinformował we wtorek olsztyński Sąd Okręgowy.

Mgłosiek: Rozgrzeszenie według KRS [OPINIA]

29 października 2019 r.

17 października 2019 r. Krajowa Rada Sądownictwa ogłosiła stanowisko w sprawie zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń wobec sędziów, czyli w sprawie afery hejterskiej. Według doniesień medialnych, które pojawiły się w sierpniu, w skład jednej z zamkniętych grup o nazwie „Kasta” zorganizowanej na komunikatorze internetowym miało wchodzić kilku członków rady z jej sędziowskiej części.

Co dalej w sprawie list poparcia do KRS?

29 października 2019 r.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zawiesił postępowania w sprawie list poparcia do KRS. Powód? Postępowanie toczące się przed Trybunałem Konstytucyjnym. Tyle że ono nie może być kontynuowane.

Spór o udział w kampanii członka KRS nie gaśnie

3 października 2019 r.

Jak informowaliśmy jako pierwsi w poniedziałkowym numerze DGP, Wiesław Johann, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie udzielił poparcia startującemu w wyborach do Sejmu z listy PiS Adamowi Borowskiemu.

Antysemickie wpisy członka KRS: Rada odracza zajęcie stanowiska

20 września 2019 r.

Krajowa Rada Sądownictwa odroczyła w piątek zajęcie stanowiska w sprawie antysemickich wpisów wiązanych z jednym z jej członków; do dyskusji w tej sprawie Rada ma wrócić po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej na temat prowadzonego w sprawie wpisów postępowania.

Afera hejterska: Burzliwe obrady KRS

2 września 2019 r.

Krajowej Radzie Sądownictwa nie udało się odnieść do tzw. afery hejterskiej ani do oświadczeń złożonych przez tych członków KRS, których nazwiska są z aferą łączone.

Przewodniczący KRS: Doniesienia Onetu podważają naszą wiarygodność

23 sierpnia 2019 r.

Doniesienia o działalności hejterskiej, w których pojawiają się członkowie Krajowej Rady Sądownictwa podważają wiarygodność Rady - powiedział PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur. Dodał, że jeśli te informacje się potwierdzą to sędziowie ci powinni zrezygnować z członkostwa w Radzie.