Artykuły na temat: "kościół"

Kościół jako pracodawca ma nie tylko prawa, ale też obowiązki

25 września 2019 r.

W sprawie zwolnienia pracownic biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej pewne jest tylko jedno: arcybiskup Jędraszewski uznał, że wolno mu więcej niż zwykłemu pracodawcy. I w pewnym sensie ma rację, ale jednocześnie zapomniał, że zasady, które pozwalają mu wymagać więcej od podwładnych, jego zobowiązują do szczególnej dbałości o warunki pracy. Ta niepamięć lub hipokryzja może dużo Kościół kosztować, zwłaszcza w kwestii wiarygodności.

Arcybiskup Jędraszewski zwolnił wszystkie pracownice biura prasowego. "Były zatrudnione na umowie cywilnoprawnej, każda ze stron mogła rozwiązać umowę"

20 września 2019 r.

Zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył usługi na rzecz archidiecezji na podstawie umów cywilnoprawnych. Każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, rozwiązać umowę za miesięcznym wypowiedzeniem – wynika z oświadczenia opublikowanego w piątek na stronie internetowej archidiecezji.

Sensacyjne odkrycie podczas konserwacji ołtarza Wita Stwosza

17 września 2019 r.

Podczas prac badawczo-konserwatorskich ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie odsłonięto i odczytano datę 1486 r. znajdującą się na boku jednej z figur - apostoła św. Jakuba, podtrzymującego zasypiającą Maryję.

Zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich w Rzymie

6 sierpnia 2019 r.

 Władze Rzymu wprowadziły zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich, uznając je za zabytek. Jak ogłoszono we wtorek, kara za złamanie tego nowego przepisu wynosić będzie od 250 do 400 euro.

Szahaj o 10 grzechach głównych ostatniego trzydziestolecia [OPINIA]

12 lipca 2019 r.

Przy okazji świętowania rocznicy zapoczątkowanych w 1989 r. zmian dużo mówimy o naszych sukcesach. I słusznie. Z pewnością dobrze wykorzystaliśmy te 30 lat. Czy nie popełniliśmy błędów? Oczywiście, że tak. Warto im się przyjrzeć, bo choć poszło nam nieźle, to mogło lepiej.

Ateista - obywatel drugiej kategorii?

22 czerwca 2019 r.

To drugie podejście do rozmów o ateizmie. Poprzednio spotkaliśmy się kilkanaście lat temu. Jak przez ten czas zmienił się stosunek do osób niewierzących.