Artykuły na temat: "kontrola"

Trzaskowski: Koszty awarii ciepłowniczej spoczywają na spółce Veolia

11 grudnia 2019 r.

 Zarówno koszty ewentualne spowodowane awarią ciepłowniczą, jak i koszty usunięcia jej przyczyn spoczywają na spółce Veolia - podkreślił w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował także o zarządzeniu kontroli dostaw ciepła w żłobkach, szkołach i szpitalach w pobliżu miejsca awarii.

Będzie lepsza kontrola nad jakością żywności

11 grudnia 2019 r.

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ma sprawdzać, czy procesy produkcji, przetwarzania i dystrybucji pożywienia dostępnego na rynku spełniają standardy.

Ardanowski: Zaproponowałem specustawę dot. odstrzału sanitarnego dzików

11 grudnia 2019 r.

 Zaproponowałem specustawę dotyczącą odstrzału sanitarnego dzików, która m.in. zakłada przymuszanie myśliwych do odstrzału, a także daje nowe uprawnienia wojsku i policji - poinformował w środę szef MRiRW Jan Krzysztof Ardanowski. Jak zapowiedział, trafi ona na jedno z najbliższych posiedzeń Sejmu.

NEWS DGP: NIK złoży zawiadomienia w prokuraturze

8 grudnia 2019 r.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że w najbliższy czasie NIK poinformuje o podejrzeniach popełnienia przestępstwa w związku z funkcjonowaniem Funduszu Sprawiedliwości.

Niepełnosprawnego przedsiębiorcę sprawdzą ZUS i PFRON

30 listopada 2019 r.

Jestem osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Chcę rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Czy mogę skorzystać równocześnie z preferencyjnego ZUS, tzn. z podstawą wymiaru składek wynoszącą 30 proc. minimalnego wynagrodzenia, i dofinansowania z PFRON? Czy w takiej sytuacji mógłby mnie skontrolować i ZUS, i PFRON?

Banaś w Sejmie. Prezes NIK na komisji do spraw kontroli państwowej

27 listopada 2019 r.

W środę po południu sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej rozpoczęła posiedzenia, podczas którego zająć ma się zaopiniowaniem dla marszałka Sejmu wniosków prezesa NIK o powołanie na wiceprezesów izby Tadeusza Dziuby i Marka Opioły. Marian Banas bierze udział w posiedzeniu komisji.

Irlandia: W ciężarówce na promie znaleziono 16 imigrantów

21 listopada 2019 r.

Członek załogi promu płynącego do Irlandii z Francji znalazł w czwartek w jednej z ciężarówek znajdujących się na pokładzie 16 imigrantów - poinformował rzecznik operatora Stena Line. Zapewnił, że stan wszystkich znalezionych osób jest dobry.

Jak ustalić beneficjenta rzeczywistego

8 listopada 2019 r.

13 października 2019 r. rozpoczął funkcjonowanie Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. To system teleinformatyczny, prowadzony przez ministra finansów, służący przetwarzaniu informacji o osobach fizycznych sprawujących kontrolę nad polskimi spółkami handlowymi. Od tej daty wszystkie spółki mają obowiązek przekazać informacje o takich osobach.

Gmina może nakazać kontrolowanemu przygotowanie kopii dokumentacji

3 listopada 2019 r.

Zamierzamy nieznacznie zmienić uchwałę dotacyjną, by usprawnić pracę kontrolerów gminnych badających rozliczenia niepublicznych przedszkoli z dotacji. Czy możemy wprowadzić do niej zapisy obligujące te placówki do przedkładania kontrolerom odpisów i kopii różnej dokumentacji? Czy też powinni je oni wykonywać samodzielnie?